Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Leden 2010

WoW romantika s manželem :)

6. ledna 2010 v 18:56 | KatyRZ
Snad každá sní o rytíři, který by ji zachraňoval z nesnází, posílal vzdušné polibky a kdykoli byl svolný k tanci, ale jen nemnohá ho dostaneme. Mě se ovšem poštěstilo. Téměř každý večer zasednu s manželem ke hře World of Warcraft a nechám se tahat z nesnází i to ostatní .Bájné stvoření - princ na bílém koni

6. ledna 2010 v 18:34 | KatyRZ

Tak existují ti princové na bílých koních nebo ne? A pro koho by vlastně měli existovat? Copak jsou tu pro ně nějaké princezny?

Když během svého dětství a dospívání prožijete se svou matkou dva nepěkné rozvody, možná o princi sníte, ale rozhodně v něj nebudete věřit.

Dva počítače pro klid v manželství

6. ledna 2010 v 9:21 | KatyRZ

V dnešní době není žádnou výjimkou, když je v jedné domácnosti několik televizí. Páry, které u televize rády tráví svůj čas, dávno přišly na to, že je to snazší než se každý večer dohadovat, jestli budou sledovat fotbal nebo romantickou komedii. V každém případě, ať vyhrál ten nebo ten, druhý byl odkázaný buďto na nudný večer na gauči vedle svého partnera nebo na osamělý večer u jiné činnosti.

Ochranná známka?

5. ledna 2010 v 15:48 | KatyRZ |  Rychlovky
aneb Copak si mé výtvory něco takového zaslouží?

Dneska jsem se podívala na několik "fotoblogů" a všude narazila na různé značky ukazující, kdo je pravým autorem té které fotky ... Předpokládám, že to je následek nečistých praktit některých blogerů, kteří se rádi vytahují cizím peřím. Říkám si tedy: "Mám či nemám, si své fotečky označkovat jako krávy ze svého stáda?" Copak jsou tak dobré, aby někomu stály za to? Asi ne i když ... No kdyby byly - byla bych ráda. Navíc - opravdu někoho malá, snadno odstranitelná značka v rohu odradí (velká těžko odstranitelná uprostřed, by zase asi odradila mě, jako autora)?

Co se mi ale na té značce líbí je, že dává každému návštěvníkovi najevo, že je to moje práce a ne jen obrázek, který jsem někde objevila a líbil se mi ... notabene, když je fotečka přidána k článku. Takže jak to tak vypadá - pustím se v brzké době do tvorby vlastního loga.

A teď tak trochu odjinud. To se opravdu v galerii nedají k fotečkám přidávat komentáře? No dobrá - vypadá to, žebudu mít hroooomadu nových článečků .

Tolerance

4. ledna 2010 v 20:30 | KatyRZ


"Fšak se vecer uvydíme. Nebo budeš radsi auem."
Už se Vám určitě mnohokrát stalo, že jste někde narazili na podobný text. Možná Vám přišla taková esemeska, možná to bylo v chatu nebo v komentářích nějakého článku na internetu. Nejen, že byl text samá chyba, ale navíc vlastně ani nedával smysl. A jaké to ve Vás vyvolalo pocity? Jsou tací, kteří v takovém okamžiku vidí rudě a autorovi hned odepíší nerudný vzkaz. Něco o jeho zmrzačování českého jazyka v lepším případě, v horším případě možná i nějaká ta urážka na adresu autorovi inteligence …

Techno z druhé strany aneb fantasy vyprávění, ze života „pařana“

4. ledna 2010 v 10:40 | KatyRZ |  Literární pokusy


A takhle to vypadá na open air techno party: (Jen předem upozorňuji, že se autorka této povídky v životě ani neopila, natož aby požívala nějaké silnější drogy . Mám prostě kromě techna ráda také fantasy literaturu.)


Chce-me tvou duši

Stáli tam a čekali, co přijde. Noční obloha se nad nimi vyjasňovala. Ze všech směrů se ozývalo dunění basů, které vydávaly obří membrány. Stáli tam. Drobný hmyzí dělník, který pocházel ze země Oz. Skřet se svým obvyklým potěšeným úsměvem na tváři. O ano - právě se mu povedl kousek hodný krále všech škodolibců. A dva lidé. Žena a muž. Podivná společnost.

Ženské sebevědomí vs. skutečná krása

3. ledna 2010 v 23:00 | KatyRZ

Ta je dokonalá - ta postava, ty nohy, nádherné vlasy, zářící oči a ten úsměv. Určitě každý den potkáváte spoustu takových žen, u kterých se otřásáte závistí a říkáte si, proč mně pán bůh nenadělil alespoň polovinu její ch předností … Nebo nepotkáváte? Nebo se vám stejně jako mně poštěstí takové zjevení zahlédnout jednou za uherský rok a to ještě při bližším ohledání přemýšlíte, jak by její krása vypadala bez té tlusté vrstvy líčidel na obličeji … Samozřejmě se teď nebavím o pohledu na televizní obrazovky … Jak je to ale možné. Jak to, že se na televizní obrazovce setkáváme s takovým množstvím dech beroucích krasavic a když procházíme městem nikde nic … Všechny asi víme své ...

Můj blog

3. ledna 2010 v 13:17 | KatyRZ |  Rychlovky
Občas se mi zadaří lapit nějakou pěknou fotečku, udělat témátko do telefonu, či sesmolit článeček o tom, co mě zrovna zaujme. Ne vždy ale narazím na někoho, koho by moje výtvory zajímaly a tak jsem se rozhodla vytvořit si blogísek, alespoň pro ten pocit, že by se na to mohl někdy někdo podívat .

Fotečky a články zatím zvěřejňuji na portálu Chytrá žena. Témátka na Zedge. A recenze knih na blogu Zámek v oblacích, který mám společně s kamarádkou. U všech těchto médií mám, ale vždycky pocit, že musím dosahovat určité úrovně, abych se za sebe nemusela stydět. Doufám, že tenhle můj blogísek unese všechno, aniž bych se musela až tolik trápit kvalitou ....

Název blogu jsem zvolila podle knihy oblíbeného autora Roberta Heinleina a tak, aby odpovídal mému životnímu krédu.

Tak a teď se postupně pustím do přidávání už napsaných článečků a nafocených fotek ...

PS: Právě se mi podařilo dodělat oba layouty - jak pro tenhle blog, tak pro blog Zámek v oblacích (ačkoli ten druhý zmiňovaný zase tolik práce nedal).