Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Dva počítače pro klid v manželství

6. ledna 2010 v 9:21 | KatyRZ

V dnešní době není žádnou výjimkou, když je v jedné domácnosti několik televizí. Páry, které u televize rády tráví svůj čas, dávno přišly na to, že je to snazší než se každý večer dohadovat, jestli budou sledovat fotbal nebo romantickou komedii. V každém případě, ať vyhrál ten nebo ten, druhý byl odkázaný buďto na nudný večer na gauči vedle svého partnera nebo na osamělý večer u jiné činnosti.

Existují páry, které televizní zábavě neholdují a raději se posadí k počítači. Počítač naskýtá mnoho možností, jak se zabavit. Každý si u něj může najít to své, počínaje hraním počítačových her, přes brouzdání na internetu, čtení knih, poslech hudby, zpracování a úpravu digitálních fotografií a videí až ke komunikaci s přáteli po celém světě (díky internetu). Pokud mají partneři jen jeden počítač a přitom oba rádi tráví večery u něj, mají zaděláno na pořádnou "ponorku". Manžel si sedne k počítači a pustí si oblíbenou hru, manželka si sedne vedle něj a pozoruje ho, ale pokaždé, když blikne chatovací okno, manžela odsouvá, aby odpověděla kamarádce …. Manželka chce upravit fotky, které si zkopírovala z fotoaparátu a manžel si chce přečíst zprávy, jeden kouká druhému přes rameno ….
Jeden se snaží vyhovět druhému, dýchají si za krk a ani jeden si opravdu neodpočine. Nejde přitom o nedostatek tolerance, ale o obyčejnou "ponorku".
Při tom není důvod proč tento problém nevyřešit stejně, jako se v jiných domácnostech řešil problém televizní . Koupit druhý počítač. Pokud je v domácnosti problém s místem, je možné koupit notebook, ale možná by vás překvapilo, že by nebyl až takový problém postavit ještě jeden počítačový stůl k tomu prvnímu.
Umíte si představit tu pohodičku - udělat večer sobě i partnerovi čajíček a sednout si vedle sebe, každý ke svému počítači, občas prohodit slovíčko a relaxovat.
Největším problémem pak samozřejmě může být nedostatek financí. Nejen z vlastní zkušenosti ale můžu říct, že v domácnostech, kde se pro druhý počítač rozhodli, nastala pohoda a klid.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 punerank punerank | E-mail | Web | 8. října 2011 v 17:36 | Reagovat

Jé, to my máme jednu televizi a je skoro pořád vypnutá - jinak koukáme na sport spolu, lepší než sladárny a seriály.
ale naštěstí máme každý svůj počítač. je to můj sešit, šuplík, hudební skříň, kdysi jsem zvládala počítač nemít - ale když objevuju jeho možnosti, nedovedla bych se dělit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama