Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Jak ušetřit čas při (ne)žehlení

27. ledna 2010 v 12:55 | KatyRZ

Když se mi narodila první dcera a já byla v tom pravém kolotoči péče o miminko a o domácnost, svěřila se mi jedna kamarádka se svým malým tajemstvím. Řekla mi: "Já nežehlím." Moje oči okamžitě ožily svým životem a udělaly, nezávisle na mně, důkladnou prohlídku jejího ošacení. Poté odeslaly výsledek ke zpracování mému mozku. "Fakt? To vůbec není vidět." Kamarádka se jen usmála.

A tak jsem to zkusila. Ze začátku jen tu a tam na jednom kousku oblečení, ale postupně se pro mě žehlení stalo sváteční činností. Všechno prádlo hned po vyprání pečlivě pověsím na šňůru. Hezky ho vyrovnám a natáhnu. Kolíčky dávám do švů a nejlépe z rubové strany. Když prádlo uschne, seberu ho a hned ho poskládám. Při skládání trochu vyhladím a uložím do skříně. Mohu vás ovšem ujistit, že i bez této procedury, se na vás tričko během několika minut vyrovná a než stačíte vyběhnout z domu, nikdo už nepozná, že nebylo vyžehleno. Jedinými věcmi, které mám potřebu žehlit, jsou manželovi sváteční košile, a můj taktéž sváteční kalhotový kostýmek. Když se mě nedávno jiná kamarádka zeptala, kde beru tolik volného času, řekla jsem jí: "Nežehlím."

Jsou ženy, které pocítí paniku při představě, že by vyšly v nevyžehleném oblečení, protože by si připadaly, jako "šmudly" a hrůza je jímá při představě, že by měly manžela uložit do nevyžehleného povlečení. Pravda ale je, že když to manželovi neřeknete - nepozná to, stejně jako jsem to nepoznala já na své kamarádce a nepoznaly to mé kamarádky na mně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama