Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Rotoped jako tichý věšák na prádlo

9. ledna 2010 v 14:16 | KatyRZ


Patříte také k těm, co mívají jednou za čas záchvat sportovního nadšení? Nebo k těm co mívají jednou za čas tak velkou touhu shodit pár kilo, že se rozhodnou pořídit posilovací stroj nebo se přihlásí na aerobik? A jak dlouho vám takové cvičební nadšení vydrží? Znáte to. Přivezete domů nový rotoped a týden na něj s nadšením vylézáte každý večer. Další týden je to každý druhý večer a další týden už máte zaručeně něco důležitějšího. Nakonec skončí zaprášený rotoped v rohu ložnice a manžel ho používá jako věšák na prádlo. Stejné je to s výdrží při aerobiku nebo při každovečerním běhání?

Jak to zařídit, aby vaše výdrž byla delší? To je jednoduché. Musíte si především vybrat činnost, která vás baví. On totiž pohyb "pro pohyb" je docela nuda. Vaše mysl se během celého cvičení zabývá jen myšlenkami na to, jak jste unavená nebo na to, že už vám dochází dech. Každého samozřejmě baví něco jiného - někoho dokonce i jízda na rotopedu J . Já mám několik tipů pro zábavné sportování a hubnutí. V první řadě si zkuste sehnat parťáka - možná budete překvapená, že má kamarádka nebo známá podobné sportovní záchvaty jako vy . Ve dvou se to lépe táhne a hlavně předem domluvená sportovní schůzka, se také hůře ruší. Zkuste si projít nabídku sportovních aktivit ve vašem městě.

Pokud máte ráda hudbu a tanec, ale při aerobiku si připadáte jako hopsající koza, zkuste taneční. Mnohá taneční studia dnes nabízí různé druhy exotických tanců jako jsou třeba břišní tance, které velmi prospívají postavě. Pokud jste se jako malá ráda dívala na filmy s Jeanem Claudem Vandammem, klidně zkuste bojová umění. Karate je pro pečlivky, na aikidu se naučíte sebeobraně a při kickboxu vybijete stres a budete stále v pohybu. Některé kluby dnes nabízí kickbox s hudbou pro ženy. Nebaví vás hrát sólo? Zkuste se domluvit s partou kamarádů (třeba i těch od vašeho muže nebo přítele) a zajděte si zahrát volejbal (zkuste se zeptat v nejbližší škole, zda by nebylo možné na jeden večer v týdnu pronajmout tělocvičnu). S největší pravděpodobností vás v takové partě bude víc, co se ve škole bálo míče, nejen vy ;). Při takové společné sportovní hodince se nasmějete víc, než při sledování poslední z holywoodských komedií.

V létě nesmíme zapomenout na možnosti jízdy na kole nebo in-line bruslích. V zimě zase lyžování a lední brusle. Nikdy není pozdě se něco z toho naučit. Bohužel v případě jízdy na kole a lyžování se jedná o docela velké počáteční náklady, takže se do toho pusťte jen v případě, že budete mít někoho, kdo bude chodit s vámi - samotnou vás to pravděpodobně přestane brzy bavit.

No a pro ty, kterým se nepodařilo sehnat společníka nebo třeba pro maminky, které nemají hlídání, mám ještě jeden tip a tím je dancepad (taneční podložka). Jedná se o podložku, která se přes USB připojí k počítači. Do počítače nainstalujete taneční hru. Na podložce potvrzujete šipky, tak jak vám jsou zobrazovány na monitoru, to všechno v rytmu písně, kterou hra přehrává. Jedná se o hru, takže vaše mysl je zaneprázdněná tím, jak se soustředí , aby jste měla co nejlepší skóre a to že jste zpocená a sotva popadáte dech si uvědomíte až po dvou hodinách "hopsání", kdy se překvapeně podíváte na hodinky. Nejlevnější dancepad se dá koupit kolem pěti set korun a velmi kvalitní dancepad pořídíte, i s hrou, kolem jednoho tisíce korun. A pokud se dancepad nakonec zalíbí i vaší kamarádce, pak vězte, že je možné k jednomu počítači a jedné taneční hře připojit dancpadů více.

Zábavnému sportu a hubnutí zdar.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama