Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Únor 2010

Anime – zábava z Japonska

24. února 2010 v 10:15 | KatyRZ

Japonské anime to jsou seriály a filmy kreslené charakteristickým stylem, pro který jsou asi nejtypičtější velké oči a malé nosíky postav. Původně vycházejí z japonského manga, což jsou kreslené, většinou černobílé komiksy. Manga je v Japonsku ještě oblíbenější než anime (údajně pokrývá 40% všech tištěných publikací). Co je ale pro "našince" těžko pochopitelné je to, že anime a stejně tak manga není v Japonsku hlavně určeno dětem. V široké japonské anime produkci najdeme obrovskou paletu žánrů od akčních seriálů, přes romantiku, detektivky až například k pornu. Jsou věci, které v hraném filmu prostě neztvárníte a to tvrdím i po desátém shlédnutí Pána prstenů . Měla jsem jednou tu smůlu, že jsem viděla hraný film na motivy svého oblíbeného anime seriálu. Opravdu otřesný zážitek. Samozřejmě, že i s anime je to stejné jako se vším ostatním. Existují dobré anime a pak také anime špatné.

Pomelo - lehká večeře nebo náhrada za nezdravé mlsání

21. února 2010 v 17:26 | KatyRZ

Tak jsem zase nedávno objevila "Ameriku". Kamarádka mi přinesla ochutnat citrusový plod - pomelo. Důvod, proč jsem se o něm rozhodla napsat je ten, že je opravdu výborné. Dokonce u mě nahradilo večerní pojídání brambůrek a jiných nezdravých, přesolených a mastných pochutin ;).

Téma - Zámek v oblacích

20. února 2010 v 20:45 | KatyRZ |  Témata Nokia series 40

Témátko ladící s layem mého blogu, jsem si přeci nemohla odpustit . Obsahuje screeny, animace a hudbu z filmu Zámek v oblacích (Howl's Moving Castle).Dělané pro mou Nokii 6131.

Tři generace pózují

18. února 2010 v 16:05 | KatyRZ
Autoportrét ...

Moje maminka a moje dcerka ....

Jak udělat výřez z fotografie v programu Gimp

10. února 2010 v 16:48 | KatyRZ |  Gimp - návody

           (Návod dělaný ve verzi programu 2.6.3)           
Výřez z fotografie využijete například při úpravě příliš ostrého pozadí nebo při různých kolážích apod..

V průběhu práce doporučuji obrázek ukládat a to s koncovkou .xcf (formát programu Gimp), nikdy nevíme, kdy se náš dodavatel elektřiny rozhodne, že jsme u počítače seděli už dost dlouho ;).

Vždy také můžeme používat záložku Upravit/Zpět, pokud se nám něco nepodaří.

Téma - Čokoládová

9. února 2010 v 18:34 | KatyRZ |  Témata Nokia series 40

Trochu hot témátko dělané pro mého chotě, ještě když měl stejný telefonek jako já - tzn. Nokia 6131. Obsahuje hudbu z filmu Čokoláda (alespoň myslím, je už opravdu staré).Sestřičky

9. února 2010 v 18:24 | KatyRZ
Maminka trénuje práci s Gimpem ...

Adrianka kouká z okna ...

a ta mladší lumpí ...

Jak to se mnou koulí

9. února 2010 v 18:11 | KatyRZ

Už od svých patnácti let, jsem stále s jedním chlapem, což by na jednu stranu zase nemuselo být tak neobvyklé že? Co ale udivuje lidi kolem nás a co si budeme povídat, občas to udivuje i mě je, že po čtrnácti letech vztahu, jsem stále zamilovaná, a když nemůžu být se svým manželem, tak se mi stýská. A teď nemyslím, když manžel odjede na týden na služební cestu. Ne, myslím, když manžel ráno odejde do práce a má se mi vrátit "až" odpoledne. Vážně sama nevím, jak je to možné. Možná je to tím, že je manžel spřízněná duše, že sdílí moje názory a pohled na život. Možná je to tím, jak skvělý je táta. Možná je to jeho smyslem pro humor.

Efektní rámování fotografií v programu Gimp

5. února 2010 v 13:26 | KatyRZ |  Gimp - návodyPřipravila jsem pro Vás návod, jak si v Gimpu jednoduše, efektně a originálně zarámovat vaše fotografie.

Co je to Gimp a jak ho nainstalovat

5. února 2010 v 13:04 | KatyRZ |  Gimp - návody

Program Gimp je kvalitní freewarový bitmapový grafický editor s jehož pomocí lze vytvářet grafiku a upravovat digitální fotografie na úrovni srovnatelné s profesionálními programy. Jeho nevýhodou je, že byl původně vytvořen pro Linuxové prostředí a teprve později upraven pro systém Windows, takže práce s ním je trošku jiná, než jsme zvyklí. Matoucí je především to, že se neotvírá v jednom okně, ale v oknech několika, přičemž si někdy potřebný nástroj/okno musíme otevřít sami, protože automaticky Gimp otevírá jen ty základní. Umí toho ovšem tolik a zadarmo, že rozhodně stojí za to, to s ním alespoň vyzkoušet.

Před instalací programu Gimp je zapotřebí do pc nainstalovat ještě knihovny:

Zde je starší verze programu Gimp, kterou používám já a ve které se budu snažit udělat pár návodů:

A zde je zatím nejnovější verze programu:

Soubory jsou zapakované v programu winrar. Rozpakovat je můžete například free programem 7zip.

Můj první pokus v digiscrapbookingu

4. února 2010 v 18:51 | KatyRZ |  Rychlovky

Chtěla jsem vytvořit něco hezkého pro svou kamarádku dodatečně k Vánocům, protože dřív jsem se k tomu nejen nedostala, ale také jsem neměla inspiraci. Včera jsem narazila na článek o digiscrapbookingu a tak jsem se rozhodla to zkusit. V náhledu jsem použila svůj druhý pokus. To byla taková rychloakce, kdy jsem svojí mamince ukazovala, jak to funguje. S dárečkem pro kamarádku jsem si dala větší práci ...