Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Co blbneš chlape? Máš ji přeci rád ne?

16. května 2010 v 14:30 | KatyRZ
manželé
Nedávno se mi svěřila kamarádka, že už není šťastná se svým manželem. Prožili spolu pár hezkých let a měli se moc rádi. Pak ale přišly problémy, na které by měli být dva a kamarádka zjistila, že je na ně sama. Svého manžela si vybrala hlavně proto, že s ním cítila jistotu a bezpečí a tenhle pocit je najednou pryč.


Nepatří k lidem, kteří hned utíkají z boje a tak se snaží svůj vztah zachránit. Snaží se už mnoho měsíců a přestává si vědět rady. A tak jsem si řekla, že si zkusím s jejím chotěm promluvit. Co bych mu ale měla říct? Měla bych mu říct, jaký je a že by se sebou měl něco dělat? To už mu jeho žena nejspíš řekla mnohokrát.
Co asi kdysi před lety řekla kamarádka mému příteli, když mě jednou potkala plačící na ulici? Úplně ji slyším. Řekla mu: "Hele chlape co blbneš? Vždyť ji máš rád ne?" Zeptal se ji pak můj přítel na radu? Nevím. Co bych ale řekla jejímu manželovi já, kdyby se mě na radu zeptal?

Jestli máš svou ženu rád a chceš, aby s tebou byla šťastná, tak zkus myslet na to, jak ji šťastnou udělat. Žádná z nás už není po letech vztahu tak naivní, aby očekávala dvaceti čtyř hodinovou péči. Stačí nám chvilky, kterými nám dáte najevo, že nás máte pořád ještě rádi a že vám na nás záleží. Chceme, abyste si poslechli vyprávění o tom, jak nás dneska něco rozesmálo, a smáli se s námi. Chceme vám vyprávět své zážitky a vědět, že vás to, jak jsme strávily den, zajímá. Ale hlavně ve vás potřebujeme mít oporu, když nás potká něco nepříjemného. Jsi přeci její manžel a znáš ji, jako nikdo jiný, měl bys vědět, co je pro ni v životě důležité a věnovat tomu pozornost. A proboha, když už se ti nezadaří a šlápneš někdy vedle, tak si to pamatuj a svou chybu neopakuj. A ještě něco ti povím, když svou ženu svým přešlapem doženeš k slzám, měl by ses ujistit, že jsi jí to setsakramentsky vynahradil. Nemůžeš očekávat, že na trápení, které jsi ji způsobil, zapomene jen proto, že si to přeješ a máš tam někde hluboko možná špatný pocit. Jak to má tvá žena asi poznat, když jí to nedáš najevo. A nakonec, pokud ti tvá žena, společný vztah a vaše rodina nestojí za to, tak to své ženě alespoň včas řekni, ať s tebou neztrácí čas.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pařánek Pařánek | Web | 18. května 2010 v 8:49 | Reagovat

Moc hezky napsaný... Jsem sice chlap, ale podle toho, co občas naznačí manželka, to naprosto chápu. Teda ten popis, co by ženy rády...;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama