Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Páteční dobrodružství okořeněné technem

29. května 2010 v 22:25 | KatyRZ
Z Creamfields 2004 3

Tak mi to nedá a musím se podělit o zážitky z pátečního večera. To víte, s manželem jsme večer "ven" nevyrazili ani nepamatuji (maximálně ke kamarádovi oslavit narozeniny), ale tentokrát jsme se rozhodli, že oslava osmého výročí svatby by mohla být dostatečná výmluva k tomu, aby u nás přespala hlídací babička.

Manžel měl sice odpolední směnu a končil v práci až v devět hodin, ale já tajně doufala, že jeho i kamaráda s přítelkyní nalákám na malinkou techno akcičku do zdejšího klubu, kde měl mixovat zástupce severského techna jablonecký DJ Daho a proto jsem termín odmítla přesunout. Takže jsem  uložila holčičky do postýlek (ze kterých už pro ně není problém zase rychle vylézt) a naštvané babičce na poslední chvíli vysvětlila, že od jejího posledního hlídání ta naše maličká drobátko vyrostla a už to s ní není tak jednoduché.  Už to přeci jen není miminko, které položí do postýlky a bude klid. Je to malý ďáblík, kterého do postele dostane jedině po tvrdém boji .


Vyrazila jsem s přáteli do blízké hospůdky, kde mě kamarád hned zpražil s tím, že na techno už je starý a že přeci nepůjde "trapit" někam mezi náctileté. Nic nepomáhalo mé přesvědčování, že předpokládám, že zrovna na "techno důchodce" (to je Dahův vlastní obrat) Daha by mohlo přijít pár vykopávek, jako jsme my. Rozumějte - já jsem ve skutečnosti přesvědčená, že je mi stále osmnáct, ale pro mé potřeby v tomhle okamžiku nebylo žádoucí to připomínat :D.  Když po deváté dorazil můj drahý choť, objednali jsme si večeři a zazvonil mi telefon. Babička mi v půl desáté sdělovala, že naše slečny konečně usnuly - to víte, babička prostě na ten "tvrdý" přístup nemá žaludek a tak si holčičky řádně užila.

Před půlnocí nás přišla zkasírovat servírka - zaplať pán bůh za to, protože v opačném případě, bych je tam odtud asi nedostala. Když jsme vylezli před hospůdku, manžel sdělil kamarádovi, že jdou tancovat s námi a o ničem, že prý nebudeme diskutovat. Kamarád prohlásil, že už od druhého piva je rozhodnutý, že půjde a teď po těch šesti prý je to už vůbec hotová věc. A tak jsme vyrazili.

Po deseti minutách cesty manžel zpozorněl a prohlásil, že támhle u silnice někdo leží. Šli jsme se podívat a našli zcela zpitého spícího cyklistu. Vypadalo to, že slítnul z kola a zůstal spát tak, jak dopadl. Samozřejmě jsme nejdřív zkontrolovali, jestli dýchá a pak se rozhodli zavolat policii. Bylo nám sice jasné, že své samaritány bude mladík druhý den proklínat, ale nedalo nám to. Báli jsme se, že by ho u té silnice mohlo převálcovat auto, nemluvě o tom, že by se mohl po pár hodinách probudit bez kola nebo peněženky … (a já si říkám, že mladík nás nejspíš proklíná, ale jeho matka nám je určitě vděčná). Počkali jsme u něj, než dorazila policie, ale vzali jsme nohy na ramena, když jsme viděli jeho agresivní opilecké reakce při pokusech policistů ho probudit.

Po dalších pár minutách cesty za mého podivování se, kudy to vlastně jdeme. Jsme dorazili na místo, kde můj choť a kamarád evidentně očekávali klub, do kterého jsme měli namířeno. Koukala jsem na ně trochu vyjeveně, ale než jsem stačila otevřít pusu. Můj manžel si vzpomněl, že před nějakou dobou (nejspíš už to bude pěkných pár let :D) byl klub přesunut úplně jinam. Tak takhle to s námi prosím pěkně vypadá - jsme úplně mimo mísu. Na druhý pokus jsme dorazili na správné místo a poznali to okamžitě podle vibrací, které byli cítit z okolní země :D.

Když jsme vlezli do klubu, zaplavil mě pocit, že jsem zase po hodně dlouhé době mezi svými . V klubu bylo náctiletých minimum - zdá se, že hard techno není nic pro dnešní mládež.  Ještě než jsem ze sebe stačila stáhnout bundu, už jsem slyšela z reproduktorů známou melodii a začala tancovat hned u baru. Nechala jsem tam chlapi stát a zatáhla kamarádku na parket. Chudinka byla dosti vyjevená vzhledem k tomu, že to bylo poprvé, co se po ní chtělo, aby na techno tancovala. Záhy ale pochopila, že na rytmické dunění basů se dá tancovat jen jedním způsobem a to tak, jak si řekne tělo :D. Za chvíli za námi na parket dorazili i pánové. Můj manžel je nadšený technař, ale při pohledu na něj na parketě by to nikdo nehádal. Prostě si stoupne a za mírného, téměř neznatelného pohupování si prostě užívá sílu zvuků. Navíc si evidentně užíval i pohled na tančící manželku, protože po chvíli už by se jeho chování dalo přirovnávat k sexuálnímu obtěžování :D.

K mojí smůle v půl druhé ráno (tzn. asi po hodině v klubu) zavelel manžel na ústup a na moje protesty jen zahlaholil: "Mámo padej domů. Čekají tě děti."

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 danela52 danela52 | E-mail | 29. května 2010 v 22:33 | Reagovat

sss :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama