Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Ta příšerná Česká pošta! Nebo je to jinak?

18. května 2010 v 23:04 | KatyRZ
dopis

Už celých osmnáct dní, tzn. od 30. 4.  čekáme důležitý dopis od pojišťovny (pro nás důležitý, protože dokud nedorazí, nemůžeme používat auto, což je dosti nepříjemné).  Přiznám se, že 11.5. už jsme byli s manželem drobátko nervózní a proto manžel na pojišťovnu zavolal. Bylo mu řečeno, že dopis byl odeslán předchozí den odpoledne. No dobrá tedy, to by tu měl být dopis nejpozději zítra, řekla jsem si jako správná pošťačka, která ví, že heslem České pošty je "dnes podáte, zítra dodáme" (samozřejmě, že vím, že se heslo týká jen určitých zásilek, ale ze školení si pamatuji, že i obrovské procento zásilek obyčejných je doručeno do druhého dne).


Jenomže dopis nedorazil ani druhého dne, ani dalšího a ono je 18.5. a dopis nikde. Dcerka mezi tím prodělala ošklivou angínu kombinovanou se zánětem středního ucha a my museli riskovat na silnici bez povinného ručení, protože jinak by to s ní opravdu nešlo. Dneska to tedy manžel vzdal a zavolal znovu na pojišťovnu, kde byl ujištěn, že byl dopis odeslán opravdu desátého a že zdržení bude nejspíše na straně České pošty, ale ať si z toho nic neděláme, že dopis určitě dorazí v blízké době - někdy to prý POŠTĚ trvá ještě déle. Mám pocit, že v tom okamžiku můj manžel, který je přeci jen naočkovaný od pošťačky v rodině, viděl rudě. Zeptal se paní, jestli si opravdu myslí, že je úplný blbec a pokračovat tirádou ve smyslu, že tady nejsme někde v Africe, aby pošťáka sežral lev i s dopisem (podotýkám, že můj manžel je naprostý kliďas a obvykle s každým jedná velmi slušně a nechá si spíše kakat na hlavu, ale tohle bylo moc už i na něj). "Chudinka" paní z pojišťovny pod nátlakem nevydržela a nakonec z ní vylezlo, že ona sice dopis 10. odeslala, ale v žádném případě ne v obálce na naši adresu. Desátého byl dopis odeslán ke zpracování na centrálu pojišťovny v Praze, kde měl být teprve vytištěn, vložen do obálky a pak teprve odeslán naším směrem ...

Takže milá Česká Podnikatelská Pojišťovno, tímto jsme s vámi skončili.

Také tímto apeluji na vás lidičky, abyste se nenechali balamutit výmluvami na Českou poštu, která si svou špatnou pověst, a o tom jsem přesvědčena, vybudovala z velké části díky podobným vykukům.  A pokud si myslíte, že je to můj názor jako zaměstnance České pošty, tak vás ujišťuji, že je to můj názor, jako zákazníka. Jsem už čtvrtým rokem na mateřské dovolené, často objednávám zboží přes internet a s Českou poštou jsem měla za celou dobu jeden jediný problém a to, když nám nefungoval zvonek .
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pařánek Pařánek | Web | 19. května 2010 v 8:53 | Reagovat

Souhlasím, většinou je to jen o lidech – my měli problém snad jen přímo s dvěma doručovatelkama u nás. Jedna házela doporučené dopisy do schránky a podepisovala se za nás a druhá zase zásadně roznáší dopisy až v podvečerních hodinách, protože si přivydělává ještě s roznosem letáků a nechce se jí chodit dvakrát.
Taky hodně nakupuju na netu a problém taktéž jednou se zničením balíku, ovšem všechno vyřešeno bez problémů.

2 leni leni | Web | 19. května 2010 v 14:35 | Reagovat

Ahoj, vždycky si čtu tvoje články (hlavně fejetony o manželství) a koukám na fotky, a říkám si, že to snad musela psát nějaká zpřízněná duše :) Ani mě proto nepřekvapilo, když jsem se z profilu dozvěděla, že jsi jenom asi o 6 dnů starší než já (na astrologii nevěřím, ale... nevím, možná to má něco do sebe). S pojišťovnou jsem zatím naštěstí problémy neměla (manžel je z oboru, tak si to vždycky pohlídá), zato s bankama a úřadama všeho druhu, ble. Hlavně že se to nakonec vyřešilo!

3 crazy čika girl crazy čika girl | Web | 20. května 2010 v 18:56 | Reagovat

To já už 2 týdny čekám na časopisy co mi mají poslat a neposlaly   :-(

4 TerA(nebojsemyslet) TerA(nebojsemyslet) | Web | 6. července 2010 v 10:04 | Reagovat

Jo jo. My zrovna teď čekáme na dopis jestli brášku vzali do školy. Ten dopis má dojít asi z 6km vzdáleného města... a už čekáme asi dva týdny a furt nic. To by mě zajímalo v čem je u nás zakopanej pes :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama