Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Propukla válka s Chtorr?

3. června 2010 v 12:15 | KatyRZ
Purpurová

Po několika měsících, kdy se má rodina neustále potýká s nějakými nemocemi - virózami, chřipkami, záněty, nachlazeními - začínám uvažovat, jestli se nejedná o nějaký záměr. Jestli to není zásah nějaké vyšší moci, která se snaží se nás zbavit. Momentálně tady sedím a na monitor se dívám jen jedním okem, protože jsem si nově pořídila zánět spojivek a to asi týden po té, co dcera dobrala antibiotika na zánět středního ucha a čtrnáct dní po té, co jsem se já sama vyhrabala z více jak měsíc trvajícího kašle (taktéž jsem skončila na penicilinu). V rodinách mých přátel, na tom nejsou o moc lépe.

Napadají mě tedy jen dvě možnosti. Za prvé se jedná o záměr matky přírody umořit přemnožené lidstvo. V tom případě mi ale nejde do hlavy, proč se zaměřuje na nás rozumné lidičky, co se nemnožíme jako kobylky, ale bohatě nám stačí dva potomci.

No a k té druhé možnosti mě přivedla vzpomínka na knižní sérii Davida Gerrolda (snad si jméno po těch letech pamatuji dobře) Válka s Chtorr. Že by se jednalo o počínající mimozemskou invazi? Jak nejlépe se zbavit nechtěné konkurence na této modré planetě, než virovým útokem?

V takovém případě mám pro vás purpurové Chtorrany vzkaz. My se jen tak nedáme, budete na nás muset nasadit těžší kalibr, než jen toto!!! (Buď toho sakra nechte, nebo ukončete naše trápení, tohle je necivilizované mučení.)


PS: Válka s Chtorr je military sci-fi. Někdo ji považuje za přehnaně ukecanou, hlavního hrdinu za ufňukánka, ale mě se moc líbí. Líbí se mi, že tam lidé také trochu přemýšlí a nejen střílí a líbí se mi to nahlednutí do duše opravdového chlapa, který má "auvinku" (nenechte se mílit, často o sobě říkám, že jsem v mnoha ohledech spíše chlap a tohle je jedna z nich - když je mi blbě, chci být litována ;) ). Líbí se mi ten naprosto originální a neotřelý nápad na mimozemskou invazi (jak někdo může říct, že je to kopie R. A. Heinleina?).
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Telenta Telenta | Web | 3. června 2010 v 12:53 | Reagovat

Taky si říkám. Já teď ležím doma se střevní virózou, kterou jsem chytila od táty, brácha má zánět dutin a máma se už asi dva týdny potýká s rýmou.
O Chtorranech jsem nikdy neslyšela, ale začínám se jich bát :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama