Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Červenec 2010

Po dovolené

31. července 2010 v 16:11 | KatyRZ
Mám za sebou tu "velkou" dovolenou s manželem a dětičkami. Byli jsme jen za humny v Jizerkách. No což, já to tu mám stejně nejraději a nejdůležitější pro mě bylo, že nebudu muset pět dní vařit :D. Bylo to opravdu skvělých pár dní. Ta tam byla ta obvyklá každodenní nervozita, na kterou už si pomalu zvykám a namlouvám si, že třeba až budou holky větší a nebudou po nás pořád lézt, přejde.

Připravila jsem pro vás krátký popis našich dnů a můžete se těšit na nášup foteček, které budu přidávat nejspíš ještě na Vánoce. Jejich opravdu spousta. Dneska chci ale začít fotkami od mého manžela, na kterých jsem já a holky ...

Všechny holky

Jen já

Patnáct mrtvých? Skvělá zpráva!

24. července 2010 v 21:01 | KatyRZ
Z Creamfields 2004 3

Dneska jsem po dlouhé době dostala bolestivý kopanec. Stále tvrdím, že věřím v lidi a v to že jsou v podstatě dobří. Před chvilkou jsem sedla k počítači a přečetla si zprávy. První, co mě naprosto přirozeně zaujalo, byl nadpis "V davové panice na technoparty Loveparade zemřelo patnáct lidí". Zatrnulo mi do morku kostí, když jsem si představila, jak se lidé vyrazili bavit a pak se něco pos… a oni jsou teď mrtví.

Je to ještě hudba nebo už sex?

24. července 2010 v 12:37 | KatyRZ |  Rychlovky
Začíná to něžným přibližováním a oťukáváním. Vášeň se pomalu rozhoří a nakonec vzplane v plné síle. Pak přijde uvolnění a dohra. Vykašlete se na slova a poslechněte si to sami. Ta hudba dokáže ve čtyřech minutách říct víc, než některé filmy za hodinu a půl.

Písnička Neutron Star Collision je součástí soundtracku k filmu Zatmění. Tak přemýšlím, jestli to nebyla od Muse vzpoura proti tomu zakázanému a nepřirozenému vztahu, který vedou hlavní hrdinové filmu (kdo nechápe o čem je řeč, protože filmek nezná - sex je mezi nimi tabu ;) ).Naučená samozřejmost

15. července 2010 v 21:36 | KatyRZ
pálení
Mám pro vás jeden takový malý postřeh, který se mi nejlépe demonstruje na příkladu ekologie. Jedná se o samozřejmost. A o jakou? O tu naučenou. Pro mě je samozřejmost třídit odpad, je pro mě samozřejmost, že nezatěžuju naši matičku zemi, pálením plastových židlí, je pro mě samozřejmost, že pokud bych jednala jinak, ničím budoucnost svých dětí. Ne tak ale pro naše prarodiče. Moje babička si myslí, že je to celé holý nesmysl a obrovský humbuk a tak je jí strašně k podivu, když na ní sousedi zavolají policii při pálení plastu na zahradě. Ona vyrůstala v době, kdy byla příroda ještě čistá a sem tam nějaký ohýnek jí přeci nemohl ublížit. Vyrůstala v době, kdy se vůbec nemusela zabývat starostmi s odpadem, protože ho prostě nebylo tolik. Těžko se s ní pak hádat. Mně bylo ekologické cítění vštěpované už ve škole, jí to prostě nikdo nenaučil.

Lidé se dělí na ty špatné a na nás

14. července 2010 v 20:08 | KatyRZ
lidé

Pozoruji dost často takovou zvláštní věc. Lidé si o lidech myslí, že jsou špatní.

Lidé jsou lhostejní ke svému okolí, lidé nejsou tolerantní k názorům druhých, rodiče se nevěnují svým dětem, lidé kradou, lidé v ostatních nehledají dobré, ale jen to špatné, děti jsou hulváti, lidé jsou tupé stádo bez vlastního názoru, lidé jsou konzumenti, lidé jsou bezohlední, společnost je zkažená, lidstvo zničí samo sebe, lidstvo si to zaslouží.

Čtyřletá fotografka

14. července 2010 v 15:53 | KatyRZ |  Rychlovky
Plním slib, který jsem dala dceři a přidávám i výběr jejích fotek z dovolené (fotila babiččiným kompaktem). Komentářem bohužel nemůžu posloužit, přeci nebudu mluvit za ni .

Adri1

a další ...

Rasismus v Čechách

13. července 2010 v 16:31 | KatyRZ
rasismus

Tohle je téma, ke kterému se já a myslím si, že i mnozí jiní, bojí veřejně vyjadřovat. Na úvod chci říct, že mě maminka vychovala v tom, že na lidech jiné barvy pleti není nic špatného a jsou stejní, jako my. Na základní škole jsem chodila do třídy s několika cikány (ne oni si neříkali romové). Některé z nich jsem měla opravdu ráda a kamarádili jsme spolu. Když jsem i později slyšela někoho na romy nadávat, zastávala jsem se jich tak, jak to umím, když jsem o něčem přesvědčená.

Jenže … oni ti romové časem sami změnili můj názor. Kde byl tedy u mě zakopán pes? Po střední škole jsem začala pracovat jako přepážková pracovnice na poště. Umíte si představit, že v době vydávání sociálních dávek, jsem měla možnost setkat se s velkou spoustou lidí z této naší "menšiny" - pche. Ujišťuji vás, že co se týče braní sociálních dávek, rozhodně se o žádnou menšinu nejedná. V den D bylo již před osmou hodinou před poštou vidět skupinky romů, kteří netrpělivě vyhlíželi doručovatelky ze svých rajonů. A pak už se začali hrnout na přepážky. Když jsme s kolegyněmi viděly ty částky na složenkách, na které jsme mnohdy nedosahovaly svými platy …. Jenže tohle přeci romům nemohu vyčítat, to je chyba nás bílých, že si to necháme líbit. A co si myslíte, že chudáčci sociální případy s penězi dělali? No jako první si na přepážce nakoupili několik výherních losů, když se na poště začaly prodávat cigarety, bylo jasno, co bude ta další věc.

Potravinová alergie na ústupu

12. července 2010 v 18:35 | KatyRZ |  Rychlovky
ekzém

O tuhle zprávu se musím podělit, protože mi udělala obrovskou radost. S blížícími se druhými narozeninami naší Klárky jsme byli na kontrolním odběru krve na alergologii, který měl ukázat, jak se to vyvíjí s její alergií. Do teď jsme měli úplný zákaz konzumace vajec a jakýchkoli výrobků vejce obsahujících, oříšků  a také jsme měli slabou alergii na mouku. Navíc nás trápí alergie na kočičí srst. Alergie se u Klárky projevuje ve formě ekzému.

A jaké jsou výsledky? Všechny potravinové alergie pomalu mizí. Jediná, která ještě přetrvává je ta na vejce. Zeslábla ale natolik, že jsme dostali povolení konzumovat výrobky obsahující vejce. Jen ta vejce, jako taková bychom měli zatím vynechat. Bylo mi řečeno, že potravinové alergie často takto vymizí, jen z toho, že i oříšky začínáme snášet, byla překvapená i sama lékařka.

Zvěř

12. července 2010 v 18:04 | KatyRZ
Asi poslední moje foto z dovolené (moje je to důležité slovo, slíbila jsem totiž Adriance - 4 roky, že i její práci budu publikovat ).

Začnu tím hadem, ze kterého jsem měla největší radost. Když moje máti začala křičet: "Ve vodě je had," nevěděla jsem, jestli pustit foťák (fotila jsem dcerky) a rychle vyndávat děti nebo fotit hada. Když jsem zaznamenala, že se jedná o užovku a že navíc moje děti bere velkým obloukem, nastartovala jsem foťák. Musím ale říct, že byla ta potvora nečekaně rychlá a než jsem stačila dvakrát zmáčknout spoušť, už si to zahučela do rákosí.

Užovka ve vodě

A teď ještě jedna  žabička, ovečka a pipinka ...

Dětská radost

11. července 2010 v 19:18 | KatyRZ
Fotečka naší Klárky ...

Dětská radost

Vaše výsosti aneb slepice

11. července 2010 v 11:07 | KatyRZ
Moje holky jsou městská dítka a je to na nich vidět. Když potkaly na dovolené slepici, byla to pro ně zábava na hodinu. Musím tedy říct, že slepice byla velmi společenská a hodně nám toho sama napovídala. Její tón a přezíravý pohled vedl mojí starší k názoru, že je to určitě královna (je to moje malá víla s bujnou fantasií).

Zde už  foto její výsosti ...

Slepice

Nadšení z nové známé a poklona její výsosti ...

Vážky

10. července 2010 v 18:22 | KatyRZ
Opět foto z mojí "malé dovolené" a  jeden speciální bonus od mojí máti .

Vážka

 v letu ...

Osvěžení

6. července 2010 v 21:30 | KatyRZ
Nějak se mi tu těch fotek nahromadila spousta, takže dneska ještě jednu ...

Osvěžení

Lyska černá

6. července 2010 v 16:37 | KatyRZ
Další fotky z dovolené

Moje maminka byla z miminek lysky tak nadšená, že jsme jejich focením trávily dost podstatnou část každého dne :D.  Chudák moje starší dcerka, která se o zvířátka zrovna moc nezajímá ....

Lysky a vážka

a další ...

Obyvatelé umývarek

6. července 2010 v 15:21 | KatyRZ
Tak tohle jsou obyvatelé umývárek v chatové osadě Lemberk na Branžeži. Vzhledem ke svojí vášni ve focení, už jsem si na podobné potvůrky zvykla natolik, že mě nechávají klidnou, pokud mi neběhají po bytě, případně po posteli , když nespím zrovna doma. Prostě mi nesmí narušovat můj prostor a poté nenarušuji ani já ten jejich ;).

Přiznávám se, že jsem drobet divná ve vztahu k můrám a motýlům. Přijde mi to jako jedna pakáž. Stejně šeredná a odpudivá a mám z nich větší fobii než z pavouků. Jenže, když jsem se podívala zblízka na tuhle můru (doufám, že je to můra a ne nějaký druh motýla,  mně osobně je to celkem jedno, možná by to ale zajímalo někoho jiného). Zjistila jsem, že vlastně vypadá, jako sympatická, chlupatá ovečka. No nevím - můj vztah k nim to asi nezmění ... Každopádně, když jsem viděla její zranění, bylo mi ji opravdu líto. Nechápu, že by ji někdo přišlápl omylem, protože byla obří.

Můra

a z jiného úhlu

Dovolenkové portrétování

6. července 2010 v 9:27 | KatyRZ
První várka slíbených fotek ...

Můj bratr si umí vybrat dobře vypadající děvče :D. No uznejte sami ...
Eva

My bro

Jak se zbavit tchýně

5. července 2010 v 22:25 | KatyRZ
Dlouho jsem nepřidala žádnou ukázku úpravy foteček.  Na dovolenou za námi přijel bratr s přítelkyní. Oba se neradi fotí, takže jsem zkoušela fotit tajně. Jednou jsem to zmáčkla a okamžitě mi došlo, že to chce páreček obejít. Jenže jak už to tak bývá - tahle jediná fotka (pokud by na ní bylo něco vidět) o vztahu těch dvou něco vypovídala. Takže přišel na řadu program Gimp. Pohrát si s křivkami jasu. To pomohlo jen trochu. Přišla na řadu práce s vrstvami (světlé postavy, tmavší pozadí). Pak se zbavit nepohodlné "tchýně". A nakonec použít vinětaci (kromě atmosféry, kterou vinětace dodá, to také trochu zakryje šum, který vznikl při zesvětlování).


Jiskření

A originál:


Romeo a Julie

5. července 2010 v 19:18 | KatyRZ
Dneska nás vzal manžílek do liberecké ZOO. Tady pro vás mám první fotečku. Až bude chvíle vyberu jich pro vás určitě ještě pár ....


Odpočinek pro manžela

4. července 2010 v 22:52 | KatyRZ

Chatová osada Lemberk - Branžež
Nabyla jsem dojmu, že už nás má ten můj chlap, tak akorát dost a že je na čase, abychom mu s našimi slečnami daly pár dnů volna. Ono se to možná nezdá, ale on chudinka dorazí z práce a než se stačí dostat k obědu, starší dcerka ho zatáhne do postele a dokud s ní neodehraje alespoň jedno divadelní představení, nepustí ho. Když se nají, obvykle se probudí ta mladší z odpoledního spánku, čapne tátu za ruku a řekne: "Pojď." A takhle nějak to probíhá celé odpoledne, dokud slečny nejdou spát. Mohlo by se zdát, že v ten okamžik mu konečně nastane zasloužený odpočinek, jenže je tu ještě ... no jsem tu přeci ještě já .

Série Stmívání? Proč některým leží v žaludku?

4. července 2010 v 12:16 | KatyRZ

Víte o tom, že budoucí generace se nám budou smát při zjištění, že jsme milovaly Edwarda? Taková ostuda! A víte o tom, že dnešní dívky se svlékají z růžových šatiček a oblékají se do černého právě kvůli němu? Víte, že sérii Stmívání můžete kvalitou přirovnat snad pouze ke konzumním seriálům typu Ordinace v růžové zahradě? A co je nejdůležitější - filmy nemohou být dobré, protože je špatná knižní předloha. Toto a mnoho jiného jsem se dozvěděla při pročítání několika recenzí na nejnovější filmový díl série Twilight Saga: Zatmění.