Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Patnáct mrtvých? Skvělá zpráva!

24. července 2010 v 21:01 | KatyRZ
Z Creamfields 2004 3

Dneska jsem po dlouhé době dostala bolestivý kopanec. Stále tvrdím, že věřím v lidi a v to že jsou v podstatě dobří. Před chvilkou jsem sedla k počítači a přečetla si zprávy. První, co mě naprosto přirozeně zaujalo, byl nadpis "V davové panice na technoparty Loveparade zemřelo patnáct lidí". Zatrnulo mi do morku kostí, když jsem si představila, jak se lidé vyrazili bavit a pak se něco pos… a oni jsou teď mrtví.Protože v článku psali, že důvod paniky není zatím známý, rozklikla jsem si komentáře pod článkem, jestli tam nenajdu bližší informace. A to jsem neměla dělat. Když se po Czechteku řešilo, co jsou ti technaři za smradlavé vypatlance, rozčilovalo mě to. Vás by neštvalo, kdyby vám někdo tvrdil, že jste dement, jen proto, že si rád zatančíte na styl hudby, který ostatní nemusí? Obvykle v takový okamžik vidím natolik rudě, že jsem schopná vytáhnout i psychologické testy, které jsem kdysi absolvovala a podle kterých mám IQ 126 (ne nedělala jsem si je sama přes internet, ale byla jsem na návštěvě u skutečného psychologa). Tenkrát mě to štvalo, ale když se dneska jedná o smrt patnácti mladých lidí, kteří s největší pravděpodobností zahynuli jen a pouze vinou špatné organizace a komentující nejsou nejen schopni projevit soustrast, ale v mnoha případech napíšou dokonce i že to není žádná škoda! Tak to mám problém rozdýchat. Když si představím, že mezi těmi mrtvými může být klidně ženská, jako jsem já. Mamina dvou dětí. A kdybych tam doopravdy byla já, držel by mě v tu chvíli můj manžel v náručí. Zůstaly by tu dvě siroty, po dvou zodpovědných lidech, kteří nikdy nefetovali a kteří si na všechno v životě museli vydělat sami. Někdo by mou smrt okomentoval slovy: "Fetna jedna, nic jiného si stejně nezasloužila. Kdo poslouchá tohle tuc, tuc musí být dement." A to podotýkám, že já mám k tanci ráda opravdu tvrdé techno a to se na Loveparade vůbec nehraje. Loveparade je komerční záležitost plná komerční muziky, která se hraje v rádiích.

Po dlouhé době se přikláním k názoru, že opravdu existuje spousta lidí, kteří svůj mozek nedokážou používat samostatně … (a můžete si být jisti, že v duchu jim dávám i jiná přízviska, než jen "omezení", ale vzhledem k tomu, jak moc jsem naštvaná, nebudu veřejně ventilovat ani jedno z nich).
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cirrat Cirrat | Web | 24. července 2010 v 21:41 | Reagovat

Číst ty komentáře fakt nemá smysl, člověk se tím jenom rozčiluje...

Si vem, já jsem na tom stejně: mám motorku a sem tam na ní vyjedu (i když letos to nehrozí) a určitě nedodržuju rychlost, jsem vrah na silnici a měli by mě sestřelit do příkopy. Z toho si nic nedělej. Lidská blbost je nekonečná, jen škoda, že nenadnáší. Stála bych na zemi s prakem a skobičkama...

2 leni leni | Web | 24. července 2010 v 22:59 | Reagovat

Taky jsem neodolala a rozklikla ty komentáře, a bylo mi docela smutno. Jasně, všichni kdo poslouhají elektronickou hudbu jsou odpad společnosti a tohle si přece zasloužili... Některým lidem naprosto chybí nadhled, tolerance a pokora. No, to chci asi moc... chybí jim jakýkoliv cit, když dokážou napsat něco takovýho.

3 Kukan Kukan | Web | 4. září 2010 v 15:34 | Reagovat

Někteří interpreti se dali dohromady a vytvořili společně singl na podporu obětí viz. http://blog.hynous.cz/djs-united-remember-love/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama