Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Srpen 2010

Můj spolužák Ondra Ruml

31. srpna 2010 v 9:48 | KatyRZ |  Rychlovky

Tak mě napadlo, že bych mohla přispět k tématu týdne, ale vůbec nestíhám (a to jdu do práce poprvé teprve zítra ;)), takže něco o hudbě trochu se zpožděním.

Tenhle článeček bude trochu o Ondrovi, o naší třídě, o mém zpěvu a o fandění při X-Factoru …

Moje základní škola už bohužel neexistuje, ale když byla ve svém největším rozpuku , přišla paní ředitelka s nápadem vytvořit třídu se zaměřením na ekonomiku. Tak se v šesté třídě na naší škole sešla nová partička lidiček. Musím říct, že ani nikdy před tím ani nikdy po tom už jsem se v žádné "třídní" partě necítila tak dobře. Jedním z mých nových spolužáků byl i Ondra Ruml.

Duha podruhé

29. srpna 2010 v 21:31 | KatyRZ
Těžko tomu věřit, ale včera se u nás duha ukázala hned dvakrát. Poprvé jsem ji stačila vyfotit a podruhé jsem byla na návštěvě u maminy a té se povedlo vyblýsknout mě s dcerkami s duhou za zády. Duha je tak úžasná, že vypadá, jako by ji na tu oblohu někdo přimaloval.

Holky a duha

A aby toho nebylo málo. Dneska po dešti opět vysvytlo slunce, já koukla z okna a co nevidím ...

Kačeny

29. srpna 2010 v 21:02 | KatyRZ
Vzali jsme dneska s manžílkem holky na krmení kačenek. Opět jsem nechala manžela hlídat děvčata a použila foťák. Dost fotek je rozmazaných, protože byla špatná světelnost a navíc jsem u toho focení, alespoň držela starší dcerku za pláštěnku, aby nám v tom nadšení do toho koupaliště neskočila ... Takže tady těch pár povedených ...

Kachna

Ostatní dále ...

Duha

28. srpna 2010 v 18:23 | KatyRZ
Rychle a za čerstva duha z našeho okýnka. Byla obří, ani se mi nevešla celá do záběru :).
duha
A ještě jedna ...

Souboj

23. srpna 2010 v 20:26 | KatyRZ
A jaký že to souboj. Nějak se u nás prala děšťová mračna s modrou oblohou. Mě to zaujalo natolik, že jsem kvůli tomu dokonce vylezla na střechu (a to mám z výšek docela respekt).

Mračna

Tenhle je jako focený z letadla ...

Oslavové

23. srpna 2010 v 18:55 | KatyRZ
Mám tu dvě fotečky z oslavy druhých narozenin naší Klárky. Na první jsou obě naše princezny (doslova) hezky ozářené svíčkami z dortu.
Kláry druhé narozky

A na druhé se babičce pěkně povedlo zachytit celou rodinku, když nám dědeček ukazoval dárek ...

Babička

22. srpna 2010 v 15:48 | KatyRZ
Dneska mám pro vás jednu a pár dalších foteček ;). Nejprve o tom, kdo na nich je.

Vždycky jsem byla trochu divná a tak se nedivte, že se jedním z mých přátel stala má třídní učitelka už na základní škole. Za těch kolik? No asi patnáct let, co jsem základku opustila, jsme neztratily kontakt, což je podivuhodné už proto, že milá paní učitelka odmítá veškeré vymoženosti moderní civilizace a nevlastní dokonce ani mobilní telefon. O to větší je pak pro mě překvapení, když mi zazvoní u dveří.

Letos se mi po ní postesklo a domluvila jsem se s kamarádkou, že sbalíme dětičky a zajedeme ji pozdravit. Já tedy přepadovky nepodnikám a nejdříve jsem paní učitelce (říkám jí tak dodnes, nejspíš už z recese) hezky zavolala. Krve by se ve mně nedořezal, když mi smutným hlasem oznámila, že má druhý den její manžel pohřeb, ale že nás v brzké době ráda uvidí. Jsou to v životě ale zvláštní náhody. Nakonec jsem byla ráda, že jsem se o jejím smutku nedozvěděla s půlročním zpožděním ...

No a protože čas letí, je z mé milé, energické paní učitelky už nějakou dobu babička ...

Paní učitelka babičkou

Z očí do očí (aneb seznamte se s mou kamarádkou ...)

Adriana v hlavní roli (poslední den dovolené)

19. srpna 2010 v 21:01 | KatyRZ
Myslím, že není co dodat kromě toho, že mi Adri hezky pózovala a nebýt toho, že nejsem schopná udržet zoom, mohla jsem mít hezké fotky ;).

Pršáček

Pusinka od taťky

Hejnice, Libverda, Frýdlant

19. srpna 2010 v 20:54 | KatyRZ

aneb Poslední den dovolené

Třikrát hurá, konečně jsem prošla všechny dovolenkové fotky a vzhledem k tomu, že náš poslední den byl zároveň den návratový, vejdu se snad do dvou článků.
Lavička je z parku v lázních Libverda

Takže poslední den jsme sbalili a vyrazili na cestu domů, kterou jsme si naplánovali s několika zastávkami.

Sny, co se plní v nevhodný okamžik

13. srpna 2010 v 12:55 | KatyRZ
Každý člověk má v životě několik snů, které by si rád splnil. Sny přicházejí a odcházejí. Na některé člověk zapomene, některé si drží blízko. Někteří lidé si za svými sny cílevědomě jdou a někteří nechávají sny, aby si pluly kolem. Některé sny mají stále naději, některé jsou ztracené.
Když mi bylo …náct měla jsem spoustu různých snů, jenže pak přišlo špatné období a sny upadly v zapomnění. Možná, že ne všechny, ale každopádně všechny jsem vzdala. Až na jeden. Neměla jsem sílu jich řešit víc. A tak jsem si splnila jen ten nejdůležitější, ačkoli to nebylo jen mou zásluhou a určitě v tom hrála roli velká kopa štěstí. Mým největším snem bylo, najít si prince, který by se mnou šel životem, a to se mi splnilo. Každý den pracuju na tom, aby se sen splnil až do konce, aby se mnou můj princ prošel celou cestu až na konec.
Mezi tím se věnuju tomu, co mám ráda a zjišťuji, že se mi plní dávné sny, které jsem už třeba i zapomněla. Plní se sami. Není za nimi žádná cílevědomá práce, žádné šlapání po mrtvolách. Dělám jen to, co mě baví a najednou se nečekaně dostaví výsledek. Jediný problém je, že se mi ta přání plní nějak najednou a navzájem se možná budou trošku vylučovat :D. Nevím, jak se budu moct věnovat hraní si s fotografiemi a psaní knížky, když v září nastupuji (při rodičovské dovolené) na zkrácený úvazek do zaměstnání. A to nemluvím o tom, jak budu stíhat všechno tohle a ještě si piplat své blogísky …

Moje holčíny kolem vody (aneb den čtvrtý)

12. srpna 2010 v 21:15 | KatyRZ

Co dodat. Holky hezky pózovaly a táta jim statečně sekundoval. Poslední fotka je ze zmiňované vyhlídky, na které už pršelo ...

Klárka s tátou u vodopádů

Okolní příroda - Den čtvrtý

12. srpna 2010 v 21:06 | KatyRZ
Tahle fotka se mi strašně líbí, ale asi jsem jediná :D ...
Krajinka

Vyhlídka Hajný kostel

Ve vsi - Den čtvrtý

12. srpna 2010 v 20:59 | KatyRZ
Blížší průzkum Bílého Potoka přinesl jeden kostel a před ním fontánu a pak nějaká ta domácí zvířátka ...

Kostel ve vsi

Voda ...

Vodopády na Černém potoce (aneb den čtvrtý)

12. srpna 2010 v 20:41 | KatyRZ
Čtvrtý den byl v plánu výlet na vodopády na Černém potoce. Hezky se nám šlapalo, tak jsme se rozhodli si to ještě trošku protáhnout a vyšplhat na Hajný kostel, což je další skalní vyhlídka. Když jsme se celý zpocení vyšplhali pod vyhlídku, spustil liják, takže lezení po kovovém žebříku se dvěma malými dětmi se z dobrodružství změnilo v menší horor, ale zvládli jsme to bez ztráty kytičky. Větší sranda nastala chvíli po té. Nejdřív jsme slezli ten prudký kopec pod vyhlídkou a dole jsme s manželem oba zjistili, že máme namožené nohy od toho, jak jsme zatínali svaly, abychom na těch kluzkých kamenech neslítli.

Rozměry, ořez a otočení fotografií v Gimpu

10. srpna 2010 v 21:24 | KatyRZ |  Gimp - návody

Základní úprava v Gimpu - podruhé


Změna rozměrů obrázku

Potřebujete změnit rozměry obrázku? Klikněte na Obrázek/Velikost obrázku a v tabulce si nastavte výšku a šířku. Pokud je sponka vedle nastavení sepnutá, stačí změnit jeden rozměr a druhý se upraví sám tak, aby nebyl narušen poměr stran. Pokud naopak potřebujete změnit, každý rozměr zvlášť a nevadí vám změna poměru, stačí na sponku kliknout a tím ji rozepnout.


Lidové (aneb den třetí)

8. srpna 2010 v 21:54 | KatyRZ

Takhle brácha vypadá nejlíp - když z něj není vidět víc, než boty :D. Bratr s přítelkyní:
Bratr s přítelkyní

Přítelku má docela hezkou, tu už jste tu měli možnost zahlédnout ...


Příroda v deštivém dní (aneb den třetí)

8. srpna 2010 v 21:31 | KatyRZ
První večer jsme blízko tábora našli ukazatel s nápisem Hubertka. Nebylo na něm žádné bližší vysvětlení ani vzdálenost. Rozhodli jsme se pro trochu dobrodružství a třetí den tam vyrazili na průzkum. Hubertka byla rekreační chata asi tři kilometry od našeho tábora. Zklamaní jsme ale rozhodně nebyli, protože pár metrů pod ní jsme narazili na vyhlídku Kočičí kameny, ze které byl krásný rozhled do kraje. Navíc jsme měli štěstí v neštěstí. Sice pršelo, ale nad námi byl tak hustý les, že jsme to skoro nepoznali. Takže fotky jsou z polí a lesů v okolí. Odpoledne na chvilku vysvitlo sluníčko. No a k večeru nás přijel navštívit bratr s přítelkyní.

Kobylka

Prší tam?

Ke krásnému rámečku postačí pár kliknutí

8. srpna 2010 v 14:52 | KatyRZ |  Gimp - návody
Moucha a závoj

V programu Gimp si otevřete fotečku, kterou chcete zarámovat. Klikněte na: Vybrat/Vše. Tak se vám dostane do výběru celá fotografie.

Život na loukách Jizerky - Den druhý

6. srpna 2010 v 16:40 | KatyRZ
Na Jizerce jsem zažívala pravé fotografické orgie, škoda, že bez foťáku. Na druhou stranu, kdyby se ty baterky nevybily a já neměla s sebou náhradní, taktéž vybité (jo i to se podaří) možná bych tam stála ještě teď ... :D.

Motýl - Jizerka

Byla jich tam hejna a pózovali. Mé starší malé se dokonce podařilo chytit dva do dlaní a byla na ně neuvěřitelně jemná (což mě docela překvapilo).