Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Prosinec 2010

Všude třpyt

30. prosince 2010 v 21:18 | KatyRZ
Co dodat? Snad jen, že může být zábavné fotit, když máte mrazem natolik znecitlivělé prsty, že netušíte, zda mačkáte spoušť, či ne ...

Zimní slunce

Jsou to drahokamy?

Smutná zima vs. veselá zima

28. prosince 2010 v 21:35 | KatyRZ

Obrazový průvodce ;)


A než se do těch foteček pustím, mám tu upozornění na probíhající literární a grafickou soutěž na Spisovateleblog - pokud máte někdo chuť se účastnit.

1.
Větve
vs.

Mrazivé přání

21. prosince 2010 v 20:59 | KatyRZ
Pro všechny návštěvníky tu mám jedno přáníčko na začátek.

přání

A jednu mrazivou foto sérii ...

Advent ve fotografiích

16. prosince 2010 v 17:04 | KatyRZ
Trávím trochu času doma s dcerkami vzhledem k tomu, že jsme opět všechny nemocné. Aby to nebylo tak stereotypní, pořídila jsem si něco nového. Teda škrábání v krku ze začátku vypadalo stejně, ale momentálně jsem ve stádiu, kdy nemám žádný hlas a přemýšlím, kde bych na tom byla hůř, v práci, kde bych nemohla telefonovat nebo doma, kde se snažím přivést holky k poslušnosti za pomoci posunků :). Každopádně jsem si udělala trochu času a probrala fotečky z poslední doby a tady je máte ... Tedy před tím ještě jedna poznámka - všechno je to focené z ruky, tak omluvte občas menší ostrost ...

Náměstí u nás v Jablonci ...
Jablonecké náměstí se stromkem

Jablonecké secesní divadlo ...

Nadpozemská sázka

14. prosince 2010 v 19:42 | KatyRZ |  Literární pokusy

Vzhledem k vašim kladným ohlasům putuje Sázka do soutěže a vrátí se sem zase až po jejím vyhlášení (pokud v soutěži neuspěje).


Zmiňovala jsem se o tom, že teď trávím víc času psaním, než dřív. Napsala jsem pohádku pro svoje děvčata, která půjde brzy do tisku s ilustracemi Kixie a moc se na to těším. Moc času knížce (o jejímž psaní jsem se už zmiňovala) jsem v poslední době, kvůli přípravě pohádky, nedala.

Jednoho dne mi v hlavě uzrál nápad na povídku, která pak byla během chvilky na "papíře". A právě o tuhle povídečku se s vámi chci podělit a doufám, že se najde i někdo, kdo mi ji zhodnotí a ohodnotí.

Původní myšlenka byla prostě a jednoduše depresivní a hororová, nakonec se mi do povídky, jak už to tak bývá, vkradly postavy, které ji posunuly kousek někam jinam, přesto nedoporučuji povídku číst, pokud snadno propadáte depresím. Když tak nad tím přemýšlím, možná bych měla také upozornit, že za mého dětství by se scény z mé povídky v televizi promítaly až po desáté hodině a ještě s hvězdičkou ...

Povídka se jmenuje: SázkaBarkerova Imagika (Imajika)

1. prosince 2010 v 21:06 | KatyRZ |  Recenze - knížky a příležitostně i nějaký film
Každý máme několik svých knižních oblíbenců a většina čtenářů se nedokáže rozhodnout, který z nich, že je opravdu ten nej. Já si svého favorita vybrala a vede můj žebříček už nějaký ten rok. Četla jsem knihy, u kterých jsem se řezala smíchy, četla jsem knihy, které mě rozplakaly, a přesto jsem si vybrala knihu, která neumí ani jedno. Vybrala jsem si knihu, která je místy nechutně naturalistická, ačkoli se nedrží hesla, že není dobré vytvářet realitu ze snů. Knihu, která je místy depresivní a … s chutí bych pokračovala ve výčtu dalších nepěkných vlastností, protože Imagika, jako by k tomu sama vybízela. Kdo už se někdy setkal s jejím autorem Clivem Barkerem, ať už v knižní (Knihy krve, Věčné zatracení) nebo třeba filmové (Candyman, Hellraiser), či herní (Jericho) podobě, ví, že musí očekávat syrové maso s jakým se nesetká nikde jinde, že musí očekávat opar touhy, tam kde by ho jiný nečekal, že musí očekávat sex v takové podobě, v jaké ho nikdy nepoznal a to všechno zabalené ve snové imaginaci, které se nikde jinde nedočká a protkané filosofií, přinášející nečekaný pohled na člověka, na náš svět a život. Přes tohle všechno neskončíte s četbou v depresi a budete se při čtení opravdu bavit. Všechno tohle k dílům Cliva Barkera patří a Imagika je mezi jeho díly to nejúžasnější. Alespoň pro mě.