Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Ukázka z mé knihy

23. ledna 2011 v 11:06 | KatyRZ |  Literární pokusy
Pořád se tu zmiňuju o tom, že už od jara píšu, ale nikdo nevíte o čem . Knížka má pracovní název Stíny Moci: Potomci. Moci opravdu s velkým M - jedná se totiž o sílu, která byla některým tvorům dána a která jim umožňuje "kouzlit" a možná, že její vliv spočívá i v něčem jiném. Potomci - vzhledem k tomu, že je to opravdu o potomcích a potomky musí někdo "vyrábět" občas si říkám, jestli to není nejdelší fantasy porno, co kdy kdo sepsal . Jedná se o první díl a pravděpodobně budou tři (rozhodně už je mám v hlavě).

Takže mám tu pro vás připravenou anotaci a ukázku. Budu vděčná, když se najde někdo, kdo se k anotaci vyjádří (říká toho dost? nalákala by vás ke čtení?). Možná je v ní napsáno příliš málo z děje (a zmíněno příliš malé množství postav) - už jsem taková i když píšu recenze knih, snažím se prozradit ze samotného děje, co nejméně.


Co se týče ukázky, byla použita do soutěže AK - Prosincové putování a na to, že se nejedná o plnohodnotnou povídku se přeci jen našlo pár lidí, kterým se líbila dokonce nejvíc. Ani nevíte, jakou z toho mám radost. Řekla bych vám - užijte si tu poetičnost, mnoho si jí v mé knížce neužijete, protože na válce není nic poetického - jenže bude tu knížku někdo z vás někdy číst ?


Anotace:


Jejich život měl být romantickým příběhem. Kdo může za to, že se změnil v peklo, plné osamění a bolesti?

Innin manžel Jerem je zotročen čarodějkou. Inna se vydává pro pomoc a nechává své děti u přítele. Netuší, že tohle její rozhodnutí bude největší chybou, které se v životě dopustí. Netuší, že jí draci namísto pomoci nabídnou jen zkázu. Netuší, že se mezi ni a její blízké postaví válka s temnými, v níž nepřátelé neprahnou po ničem menším, než jsou životy.

Temní jsou silnější, než kdy dříve. Do Zemí se valí jezinky, vodníci i běsy a nikdo netuší, jaké další hrůzy číhají za hranicemi. Mají lidé šanci je porazit, přestože byli opuštěni všemi spojenci? Kde jsou draci, víly, permoníci a ostatní kouzelná stvoření, když je lidé nejvíce potřebují?


Ukázka:

Inna seděla na starém unaveném vraníkovi, jež sotva pletl nohama a se smutkem vzpomínala na zlatého Heliose, který byl vždy tak plný energie a kterého musela nechat u handlíře. Byla jí zima a cítila se osamělá. Dokonce ani Vlček, kterého zachránila před jistou smrtí hladem, když byl ještě malé vlče, se od té doby, co změnila směr, neukázal. Jedinou společnost jí dělal všudypřítomný sníh. Zrak raději upírala mezi černé koňské uši, protože při pohledu do kraje se jí z nekonečné bílé záplavy dělaly mžitky před očima. Jenže pohled na koně jí zase připomínal obavu, zda vraník přežije až k cíli její cesty, ať už to bude kdekoli.

Zkusmo zvedla zelené oči k nebi, záplavu blonďatých vlasů schovanou pod kapucí a hledala něco, co by ji na chvíli zabavilo a vytrhlo myšlenky z bludného kruhu plného smutku, který vyvolávala minulost a strachu, který měla z budoucnosti. Zaujal ji rej sněhových vloček. Zadívala se na jejich poletování a hledala v něm nějaký řád a smysl. Vítr si s nimi pohrával a ony poletovaly tu na jednu tu na druhou stranu v mnoha houfech. Nedokázala od toho zvláštního tichého světa odtrhnout zrak.

Náhle se jí zazdálo, že vločky mají svůj cíl, že jsou to živé bytosti a s cinkavým smíchem se vozí na vlnách větru. Uslyšela jejich tichý šepot, ačkoli nerozeznávala jednotlivá slova. Proháněly se vzduchem a pevně se držely svých společnic, jako by cesta těch dalších houfů měla vést jinam.
Některé z nich dosedaly na stromy, jiné na kameny, či zem. Tam utichaly a jejich život, jako jednotlivců končil. Staly se součástí velké sněhové masy. Některé z nich měly to štěstí, že je ještě jednou popadl vítr a vzal je na poslední projížďku. Pak už jen tiše seděly a čekaly. Zajímalo by ji, zda tušily, co je čeká.

Inna cítila, jak jí některé z vloček dopadají na tváře, jak se zachytávají na řasách, hladí ji a pak s povzdechem tají. Jako ve snách zvedla dlaň v teplé rukavici a pozorovala vločky, které na ni dosedaly. Byly tak krásné. Dívala se na ně a pak si všimla, jak sebou v tiché agonii poškubávají, jak se snaží dostat se od ní pryč a pokračovat ke svým společnicím. První z nich ucítily teplo, které z její dlaně pronikalo rukavicí, a začaly se pomalu rozpouštět. Měla skoro dojem, jako by ty ostatní zesílily svou snahu uniknout a pohyby jejich odnoží se staly křečovitějšími. Inna se bála je z dlaně setřást, aby jim neublížila. Zdály se tak křehké. Zvedla tedy ruku a jemně do vloček foukla. Šťastně se rozletěly vstříc své budoucnosti.

Být tak prosta strachu z toho, co přijde, stejně jako ony. Život by se stal o tolik jednodušším. Ruka, která ještě před chvílí představovala nebezpečí pro nevinné sněhové vločky, klesla bez vědomého přispění své majitelky na její břicho, aby ochránila a zahřála nový život, který v něm rostl.Tak to by pro dnešek stačilo - od rána mám v hlavě další scénu, takže jen, co uvařím oběd, musím to sepsat než mi to překryje něco jiného. Jinak zmíním, že mám za sebou náročný týden, kdy se maloval celý byt a dělala nová podlaha. Před tím se mi podařilo přečíst tři knížky a ani na jednu jsem nenapsala recenzi, což musím brzy napravit. Jenže kdy? Upsala jsem se sčítání lidu, takže koncem února mi začne měsíc trvající brigádička, kterou budu muset zvládat společně se stávajícím zaměstnáním. Takže se nedivte utichlé aktivitě ...

PS: Všechno nejlepší k prvním narozeninám blogísku. Promiň - vím, že je to se zpožděním ;).
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | Web | 23. ledna 2011 v 11:27 | Reagovat

umíš se krásně vyjadřovat - máš bohatou slovní zásobu a k tomu všemu velkou fantazii. Přeji mnoho úspěchů v dalším psaní ;-)

2 KatyRZ KatyRZ | Web | 23. ledna 2011 v 11:33 | Reagovat

[1]: Moc děkuji. Plním si dávný sen a i kdyby to nakonec nikdo nečetl - užiju si u psaní mnoho zábavy ...

3 MissSweetie MissSweetie | Web | 23. ledna 2011 v 11:41 | Reagovat

Přiznám se, četla jsem pouze Anotaci.. :-) Protože stejně jako věci podobné Stmívání mě ani fantasy vůbec nebere .. Ale rozhodně máš bohatou fantazii, člověk, co má tenhle styl psaní rád si to určitě oblíbí :-) Já si počkám na film :-D ;-)

4 maglaiz maglaiz | Web | 27. ledna 2011 v 20:24 | Reagovat

Kdy bude další ukázka? :-)

5 KatyRZ KatyRZ | Web | 27. ledna 2011 v 20:28 | Reagovat

[4]: Netuším. Neplánuju (ale určo se neudržím a zase někdy něco přidám ;)).

6 Deadly Destiny Deadly Destiny | 27. ledna 2011 v 21:09 | Reagovat

Taky chci vydat knížku:) Ale sbírku básní a kreseb...

7 Raduš Raduš | 6. listopadu 2013 v 19:36 | Reagovat

já taky píšu. máš vážně talent, měla bys to vydat. 8-)

8 KatyRZ KatyRZ | Web | 6. listopadu 2013 v 19:46 | Reagovat

[7]: Díky. Zrovna si dávám roční pauzičku - tedy doufám, že až se rok s rokem sejde budu už konečně schopná zase psát...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama