Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Květen 2011

Jeho malá - sci-fi povídka

27. května 2011 v 15:51 | KatyRZ |  Literární pokusy
Tak tady ji máte - Jeho malá, jako umělá inteligence, která se dokáže postarat o vaši dobrou náladu ;).

"Bože ty lidi jsou snad úplně blbý. Nesnesitelný kopyta. Jeden by si myslel, že se po tolika letech používání silnic naučí za tím volantem chovat," cedil skrz zaťaté zuby a přál si, aby už byl doma. Jeho malá UVE si ho bude hýčkat a dobije mu energii, než zas bude nucen vyrazit do davu. "Stádo pakoňů," vrčel, když překonával posledních pár metrů mezi vozem a domem, ve kterém bydlel. Dveře se před ním otevřely a on pokračoval dál. Úmyslně se vyhnul výtahu a pokračoval po schodech. Udělám něco pro své zdraví, myslel si s nadsázkou.

Vtipný seznam skladeb

27. května 2011 v 14:48 | KatyRZ |  Rychlovky
Kdysi mi jedna návštěvnice blogu vyčetla, že je blog moc vážný. Prý tu není nic k smíchu. No co naděláte. Jeho autorka sice nepostrádá smysl pro humor a řebí se ráda a často, ovšem postrádá jakýkoli talent k tvorbě vtipných situací. Dneska mě pobavil můj seznam oblíbených skladeb, které si občas pouštím do sluchátek. Takovou směsku jen tak nenajdete. Tak pro pobavení přidávám alespoň ten, ačkoli neočekávám, že by se tomu někdo opradu zasmál ... :).

Při téhle písni mě vždycky mrazí ... Znám ji z anime seriálu Blood+

Pokud se vám videa nezobrazují nebo zobrazují podivně zkuste použít F5 - pokaždé se načte jiná písnička a někde jinde :D.

Fotografova frustrace

26. května 2011 v 14:42 | KatyRZ
Včera moje holky vstávaly v pět, bez ohledu na maminku, která musela na osmou do práce. Co mi zbylo? Vylezla jsem z pelechu a začala nás balit. Nejdřív odvést holky k babičce. I přes zdržování doma bylo moc času, tak jsem to s nimi vzala parčíkem kolem Nisy. Na řece byly kačeny a mezi nimi jedna novopečená maminka s kachňátky. Takové malé kouzelné kuličky to byly. A kde byl foťák? Samozřejmě, že doma. Zkoušeli jste to někdy v kostýmu, s kabelkou, na každé ruce jedna slečna, kam bych ho asi dala?

Dneska jsem šla ráno sama - vybavená foťákem. Kde myslíte, že byla maminka s miminky? V čudu samozřejmě. Když už jsem ten foťák táhla, říkala jsem si, že přeci nějaký objekt najdu a tak jsem brouzdala parčíkem kolem řeky, a jak jsem koukala do hledáčku proti vycházejícímu slunci, tekly mi slzy (což je u mě ovšem obvyklá praxe) a já se modlila, aby makeup vydržel.

Nečíst na veřejnosti

25. května 2011 v 20:58 | KatyRZ |  Rychlovky
Říkám si, čím bych vás mohla oblažit dnes, aby vám ty moje písmenka nelezly ušima a hlavně aby se můj blog neproměnil v pornostránku ;). K tomuhle tématu mám ovšem poznámku. Dneska mi přišla jedna veselá zpráva, ve které mě čtenář (muž) žádal, abych příště raději přidala k příběhům z "Domu rozkoše" varování: "Nečíst na veřejnosti." Prý u mužů v průběhu čtení může dojít k nechtěné trapné situaci. Já tedy vůbec netuším proč :p. Dle podobných poznámek v komentech jsem, zdá se místo poznámky 18+, kterou zřejmě nikdo nepovažuje za předzvěst ničeho alarmujícího, měla napsat: "Nečíst na veřejnosti, nečíst před spaním, nečíst v podvečer, nečíst …. vlastně raději vůbec." :D

Nejdřív jsem chtěla přidat sci-fi povídku "Moje malá", ale rozhodla jsem se vás pro dnešek dalšího čtení ušetřit.

To že mám dnes s manželem deváté výročí svatby, vás asi nezajímá. Vyrazilo mi dech zjištění, že těch patnáct let, co jsme letos spolu (nepletu si čísla, jen jsem si ho vzala až po pár letech) je půlka mého života. Brr :). Lehce vyluštitelný matematický příklad.

Maminka mi dneska přinesla vytisknutou mojí knížku, o což jsem ji požádala, protože jsem si naivně myslela, že to pro mě bude o něco přehlednější, než čumět do počítače. Koho by napadlo, že těch papírů bude tolik? Musím si na to asi pořídit šanon. Dám si teď nějaký týden volna a pak se pustím do druhého čtení a úprav.

Takže, co vám nabídnout, když mám jen pár fotek kytek, koňů a luk a není mezi nimi nic světoborného.

Co takhle poznámku o tom, že se prý chystá zfilmování mé oblíbené knihy Drakeni z Pernu od Anne McCaffrey a já jen s hrůzou čekám, koho z toho napadne udělat akční dračí podívanou. Chjo. Tak snad raději ty fotky …


Jsem jiná ...


Dům rozkoše 4 - Afrodita a Áres

24. května 2011 v 20:50 | KatyRZ |  Dům rozkoše

18+

Tak a pro dnešek hned přidávám i další část, abyste neřekli, že vás stále krmím jen náznaky a v nejlepším vždycky přestanu ;).
Ovšem ještě poznámka, že bych si taky jednou přála narazit na muže (ovšem nejspíš ne osobně, to bych se příliš styděla), který by dokázal popsat více jak jednou větou, jaké má při milování a hlavně před a při vyvrcholení pocity. Nenašel by se tu takový? :)
No a nakonec - tohle není závěr série. Jen uzavření jedné její části ;).

Předchozí díl zde

Dům rozkoše 3 - Nespokojený

24. května 2011 v 20:43 | KatyRZ |  Dům rozkoše

18+

Předchozí část zde
Ve třetí části se setkáváme s novým aktérem ...


Dům rozkoše 2 - Zrození bohyně

21. května 2011 v 18:21 | KatyRZ |  Dům rozkoše

18+

Máte před sebou druhý díl erotické série, ve kterém drobátko přitvrzuji (záleží samozřejmě na každém, na někoho bude určitě víc působit první část - nebo ne?). Stále se pohybuji v reálném světě (alespoň zdánlivě ;)) a myslím, že v něm ještě chviličku vydržíme.

První část zde

Fialkové něžnosti

18. května 2011 v 20:53 | KatyRZ
Dnešní foto bez komentáře ;)
A ještě jedna ...

Rozhovor na "spisovatelích" a další

16. května 2011 v 20:21 | KatyRZ |  Rychlovky
Na Blogu spisovatelů dnes vyšel rozhovor s mou maličkostí.

Nelejkejte se, nedostali jste se omylem na jiný blog. Jen jsem po roce dostala chuť na změnu. Uvidíme, jak si zvyknu. Zatím mi ptáček jarabáček moc radosti nedělá. Ovšem zjistila jsem, že se ze mě stal mazák a zapracování fotečky do designu mi jde od ruky, takže stačí najít v archivu případně nafotit nějakou, co mě zaujme a pak už je to raz dva.

Poslední upozornění se týká dvou nových rubrik:

První nese název Výlety - došla jsem k závěru, že je škoda nepozvat vás na zajímavá místa, která s rodinkou navštívíme jen proto, že si z nich nepřivezu žádnou "zázračnou" fotku, kterou bych vám chtěla předvést.

Druhá se jmenuje Dům rozkoše. Chystám se z ní udělat koutek erotických fantasií případně erotiky s prvky fantasy. Doufám, že se svými nápady přispějete s troškou do mlýna. Přiznám se, že jsem dlouho váhala, než jsem se k jejímu založení odhodlala. Chvíli jsem také přemýšlela, že jestli se do téhle záležitosti pustím, založím pro ni speciální blog. Ne, proto že bych se styděla nebo byla takový pokrytec, ale čistě proto, že mi možná přinese určitý druh čtenářů, u kterých bych nemusela za každou cenu odhalovat tolik, kolik na mém blogu najdete.

Dům rozkoše - Neznámý 1

16. května 2011 v 13:29 | KatyRZ |  Dům rozkoše

18+

První díl plánované erotické série ...

Ten inzerát! Erotická příloha novin stále ležela na stole a něco ve mně mi bránilo vyhodit ji. Z čaje se kouřilo a já nervózními prsty sáhla pro ten barevný kus papíru.

Dům rozkoše - splníme všechny vaše erotické sny, aniž byste se museli červenat při jejich popisování. Vše naprosto diskrétně.

Za tímto jednoduchým textem následovala už jen adresa. Nevím, proč jsem zrovna na tenhle velmi hloupý reklamní trik reagovala. Věděla jsem, že mé erotické sny mi jen tak někdo nesplní. Ovšem už jen ta představa, že by se mohly naplnit alespoň ty jednoduší z nich, ve mně vyvolala napětí. Jen to pomyšlení, že bych na tu adresu opravdu vyrazila, mi zrychlilo dech. Smutný úsměv na tváři mi vyvolalo vědomí, že naplnění některých těch snů se s diskrétností prostě neslučuje, ale odvahu mi dodával fakt, že se Dům rozkoše nachází v cizím městě. Rozhodla jsem se.

Dům rozkoše - Splní všechny vaše sny

15. května 2011 v 21:17 | KatyRZ |  Dům rozkoše
Dům rozkoše je tu proto, aby plnil erotické sny. Napište mi, jaké jsou ty vaše. Nemusíte být přihlášeni pod svým nickem - takže proč nezkusit své štěstí. Třeba zrovna váš nápad bude ten, který ve mně probudí fantasii a bude splněn. Existuje nějaká situace, o které sníte, ale víte, že byste ji v reálu nikdy nepodnikli? Nebo jsou vaše sny natolik fantasijní, že se v nich setkáváte s fantastickými bytostmi? Sem s nimi.


Mrazivé ráno

15. května 2011 v 20:57 | KatyRZ
Pamatujete na to mrazivé ráno asi před deseti dny, kdy naši zem ještě naposledy (alespoň doufám) pokryl sníh? Tady z něj máte fotečky i když trochu se zpožděním.

Námraza tála a tvořily se kapky, které se při východu slunce krásně třpytily ...

Věčná nespokojenost

8. května 2011 v 22:18 | KatyRZ

Taková klasická vlastnost lidstva - věčná nespokojenost. K čemu je to vlastně dobré? Žene nás to dál? Pomáhá nám dosáhnout lepších výsledků? Nemyslím si. Obyčejný nespokojený člověk, si svou nespokojeností a touhou po něčem víc jen otravuje život. Lidstvo, jako takové se jen ve stálém opakujícím se koloběhu vrací zpět k již udělaným chybám (tak jak o tom píše Lapis ve svém článku V znamení ourobora).


Všechno je v první řadě o penězích. Ne nechci vás rozumné lidi, kteří se pohybujete na blog.cz urážet. Musím říct, že tady více než jinde se setkávám s lidmi, pro které je důležité také něco jiného. Za to v mém okolí se stále setkávám s lidmi, kteří všechno přeměřují na peníze a stále jich mají málo. Nevadí, že mají kde bydlet, co jíst a k tomu dvě televize, počítač a auto. Je to málo. Chtějí víc. Ale k čemu? Udělají je nové věci šťastnějšími? Opravdu? A na jak dlouho?

Jeho malá - povídka v soutěži

8. května 2011 v 21:23 | KatyRZ |  Literární pokusy
Tady je k přečtení moje povídka psaná pro soutěž AI 2051. Vyhlášení se blíží, takže předpokládám, že brzy nebude nic bránit tomu, abyste si ji přečetli přímo tady na blogu. Do té doby, alespoň takhle.

Tahám do toho city

5. května 2011 v 20:35 | KatyRZ

Prý mám v lecčem mužské myšlení - nepamatuji si datum výročí, vyznám se v návodech, hraju počítačové hry, téměř nenakupuji oblečení ... Proč to sem tahám? Říká se, že i ženský a mužský pohled na nevěru je odlišný. Muž se prý dokáže s jinou ženou prostě vyspat, zatímco ženská do všeho tahá city (jistě ne stoprocentní pravidlo - nebo ano?).

Můj manžel jen pomyslí na to, že bych ho mohla podvést a vidí rudě. Během těch patnácti let, co jsme spolu, měl asi tři "podváděcí" sny. Ráno po probuzení na mě štěkal a nebyl dalek toho mě přiškrtit. Marně jsem mu vysvětlovala, že za jeho sny nenesu žádnou zodpovědnost. V tomhle směru ženská jsem - u tohohle city potřebuju a nedovedu si ani představit, že by na mě jiný chlap byť jen sáhl. Musela bych se nejdřív zamilovat, a co si budeme povídat - v takovém případě by byl můj muž jednoduše v p…li.

Na druhou stranu mě představa mého muže v náručí jiné ženy k smrti neděsí. Pokud bych někdy přišla na to, že se mi v zápalu nadšení někde spustil, přežila bych to. Ovšem neplést jednorázovou nevěru s city upíchnutými jinde. Kdyby se mi totiž někde zamiloval, byla bych v p…li zase já.

Tak jak to máte, ženský i chlapi? Taháte do toho city?

Pozvánka na ohňostroj a čarodějnický rej

4. května 2011 v 18:27 | KatyRZ |  Výlety

Opět je tu pozvánka na přes rok. Tentokrát k nám do Jablonce. Na čarodějnice se u nás totiž pořádá velká akce, která je navíc rok od roku větší a větší. Kolem přehrady se to začne hemžit malými čarodějnicemi, všude jsou stánky s občerstvením, s balónky a světýlky. Na Taiwan (plácek u přehrady) přijede lunapark. Navíc v blízkém okolí přehrady se to jen hemží malými hřišťátky pro děti, plus tu najdete jedno veliké, s dlouhými klouzačkami, pirátskou lodí, pískem, lanovkou ... Takže o zábavu postaráno.


Co je ale nejdůležitější. Celý den je zakončený večerním lampionovým průvodem tradičně vedený mažoretkami s hudebním doprovodem. Tak a tady je ten důvod, proč jsem byla z letošní akce ještě o něco nadšenější než obvykle. Někdo konečně pochopil, že dechovka netáhne. Loni dokonce průvod skončil v polovině cesty, protože hudebníci už prostě nemohli dál :). Takže letos dechovku nahradila "bubenická" skupina Barrel Battery a měli jste vidět, jak se změnila atmosféra ;).

Třešničkou na dortu je večerní světelná show s hudbou a ohňostroj. Ne všude si užijete pohled na ohňostroj odrážející se ve velké ploše vodní hladiny. Svou roli hraje dokonce i kouř, který se od vystřelených rachejtlí plíží nad hladinou a je osvětlován světlomety z hráze. Prostě zážitek.

Pod záminkou sportování ...

3. května 2011 v 18:13 | KatyRZ
V neděli k večeru jsem nechala manžela provést údržbu mého jízdního kola a po dlouhých, předlouhých měsící vyrazila za sportem. Manžel se sice trošku podivoval na co potřebuji na hodinovou vyjížďku batoh, ale já se dál tvářila, že mi jde jen a pouze o sport ... ;) Po mém příjezdu domů byl fotoaparát naneštěstí stejně odhalen ...


Kam v Jablonci jinam na krátkou podvečerní vyjížďku než k přehradě. Tady máte ještě pár foteček ...

Kýč květovaný, kvítkovaný, můj

2. května 2011 v 18:04 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Já vím, já vím. Nemáte to se mnou lehké, ale stejně jako se přiznám k tomu, že jsem si oblíbila zářícího Edwarda, klidně přiznám, že mám slabost i pro jiný třpyt. Koho nezajímají řeči pokračuje dále rovnou k fotečkám ;).


A vůbec - malé zamyšlení na začátek. Co já jsem to vlastně za člověka. Miluju růžovou (od dob druhého těhotenství, takže s tím mají určitě, co dělat hormony) a při tom zálibně pokukuji po černé kůži a nejlépe s vysokým šněrováním. Ovšem neutrácím za věci, jež pro mě nejsou praktické, takže to prostě vyhraje růžová halenka. Co by asi šéf řekl na kožený korzet? :D Miluju sladkobolné milostné příběhy, ve kterých hrdinové trpí - jen ať prosím vás skončí happy endem. Nejoblíbenější kniha je Barkerova Imagika jemně řečeno dark fantasy, a pokud bych vybírala dál našli byste Goodkindův Meč pravdy nebo Martinovu Píseň ledu a ohně. Když píšu, nikdy se nedokážu vyhnout alespoň zmínce o vztahu mezi ženou a mužem a obvykle raději než zmínku rovnou i nějakou tu lásku. Na druhou stranu nezapomenu na sex a násilí. Nebojuji mermomocí proti klišé a kýči, protože to jsou záležitosti, které mám v určité míře ráda a vyvolávají ve mně emoce... západ slunce, rudý tulipán, něha v očích, láska až za hrob.

Tak teď už ty fotečky ;)...

Šťastná Země

1. května 2011 v 14:48 | KatyRZ |  Výlety
Skvělé místo, kam vyrazit s neposednými dětmi je Šťastná Země v Radvánovicích u Turnova ...


Co dalšího si tam dětičky můžou užít?

Folklor na Dlaskově statku

1. května 2011 v 12:06 | KatyRZ |  Výlety
Vím, že je to s křížkem po funuse, ale stejně je to pozvánka na příští rok, tak o nic nejde ;). Před velikonoční sobotu jsme s rodinou zavítali do Dolánek u Turnova na velikonoční akci plnou folkloru a velikonočních zvyků, která se konala na Dlaskově statku. Nesla název To vajíčko malovaný, je od srdce darovaný.

Musím říct, že není vůbec špatné podívat se na Velikonoce také z jiného pohledu, než je tento. Samozřejmě, že jsme nejdříve absolvovali rodičovské nadšení z vystoupení Malé Nisanky, pak už jsme mohli s děvčaty vrhnout mezi dílničky a nechat je vyzkoušet si ozdobení perníků, pletení pomlázek nebo výrobu píšťalky.


A tady už pár foteček dětského nadšení ...