Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Červenec 2011

Reklamaaa

31. července 2011 v 23:21 | KatyRZ |  Rychlovky
Povím vám, je to radost z blogování, když se vám za celý den na blogu sejdou čtyři komentáře a z toho je jen jediný k tématu. A ostatní? Reklama. A tak když už jsem u té reklamy, řekla jsem si, že jí vezmeme z gruntu...

Takže za prvé. Tolik vás tu čte fantasy, ale nikomu nestojí jeho oblíbená literatura za to, aby se zamyslel nad jejími kvalitami? To vážně čtete jenom brak? Pokud ne, mazejte přispět do rubriky Hledá se hodnotná fantasy .

Za druhé. V rubrice Mé literární pokusy nově najdete pohádku pro kulíšky. Jasně, když je pro kulíšky není pro mě, říkáte si. Však o to taky nejde. Jde o výzvu Nedoklubka, která vás talentované mladé spisovatele i vás maminky na mateřské dovolené a i vás ostatní žádá o pomoc. Takže jestli o sobě říkáte, že umíte psát, nebo to o sobě neříkáte, ale jen si to někde v koutku mysli tiše a nenápadně předčítáte, pak mazejte zjistit o co jde.

Dům rozkoše 8 - Saténové osamění

31. července 2011 v 17:29 | KatyRZ |  Dům rozkoše

18+

Druhá erotická povídka na vaše přání je tu. Opět je možné, že bude mít pokračování. Další vaše erotická přání, můžete přidávat sem a nemusíte se bát popustit uzdu fantasii.

Všechny varuji, že se nejedná o žádné lehce erotické vyprávění a speciálně muže varuji - NEČÍST NA VEŘEJNOSTI ;).
Předchozí část zde
První část série zde

... a přání znělo "sex s neviditelným kýmsi"

Možnost výběru

31. července 2011 v 13:44 | KatyRZ
Všudypřítomnou reklamu považuji za užitečnou. Dává mi možnost dozvědět se o existenci prezentovaných záležitostí a je už jen na mně, zda se pro ně rozhodnu, či ne. Nepatřím k těm, kteří musí mít všechno, co vidí, takže mi vzdorování reklamní masáži až takový problém nedělá.

Je to pro mě stále příjemnější varianta, než všechny možné druhy nabízečů, pojišťováků a jiných otravných vydíracích lidských elementů, kteří vám jsou schopní vlézt až do domu nebo vás každodenně otravují na městě. A co je důležité - nedávají vám žádnou možnost výběru (samozřejmě kromě možnosti jejich nabídku přijmout, odmítnout nebo si vůbec nevyslechnout). Ty jejich "upřímné" oči, když vás přesvědčují, že ten jejich produkt je ten jediný nej, ty jejich zákeřné způsoby tlačící vás do koupě, na které naneštěstí ještě stále spousta lidí skočí, naprosto nezohledňující, zda člověk na jejich "nejlepší produkt" skutečně má, zda je skutečně levnější než u konkurence. Chudáci starší lidé…

Umění za prachy

30. července 2011 v 15:47 | KatyRZ
Určitě se ani vám nevyhnulo setkání s nějakým tím upozorněním na krádeže filmů, hudby, knih … (kteréžto mě v podobě krátkých klipů mimochodem vytáčí natolik, že mě dokonce odrazuje od koupě originálních DVD i kdyby to bylo za pár korun) - porušování autorských práv. Ano vzpomeňme si i na velkou kauzu v autorském klubu.

Já se právě zabývám myšlenkami na to, proč mi vlastně vadí zkopírování cizího obrázku bez zdroje, zatímco nad tím, že si někdo stáhne velký hollywoodský trhák se ani nepozastavím. Proč když jsem se tu drala za práva neznámých umělců, se rozčiluji nad kauzami milionových odškodnění za uniklý zisk filmových společností (mimochodem komu nepřijde na hlavu, chtít po ženě v domácnosti miliony za to, že na peer to peer síti, nasdílela pár filmů a vůbec bych se nedivila, kdyby to bylo skutečně nevědomky).

Pohádka pro Kulíšky?

29. července 2011 v 15:05 | KatyRZ |  Literární pokusy
Tak jsem se zastyděla a konečně se rozhodla pustit do pohádky pro kulíšky. Nejdřív jsem zavítala na stránky Nedoklubka, abych se o malých kulíšcích dozvěděla, co nejvíc. Možná jsem to neměla dělat, protože díky téhle návštěvě vznikla úplně jiná pohádka, než jaká (by) měla být. Nejsem si jistá, že Kouzelné světýlko je pohádka, kterou by rodič stojící na JIPce nad svým malým miminkem, netušící zda se miminko dožije druhého dne, dokázal unést. Já bych ji asi neunesla.

Po návštěvě stránek Nedoklubka jsem byla ještě vděčnější, než kdy jindy za své dva bezproblémové porody a za svá dvě zdravá miminka, která jsem dostala do náruče hned po porodu. Představa, že bych nevěděla, zda-li je lepší věnovat malému drobečkovi všechnu svou sílu a lásku nebo se raději v nejistotě obrnit a připravit na nejhorší je jednoduše strašlivá (dovedu si představit ty výčitky svědomí, které způsobuje vlastně všechno). Představa, že bych v noci nemohla spát a přemýšlela, zda z mého miminka vyroste zdraví člověk... Moc dobře si na tyhle myšlenky vzpomínám z obou těhotenství (první holčička byla prostě první :) a druhé těhotenství nebylo úplně bezproblémové). Víte ale co je dobré? Rodiče Kulíšků mají stále naději a nejen ji, mají opravdovou a velikou šanci, že budou jejich miminka v pořádku.

A tak si pohádku můžete přečíst alespoň vy a seznámit se tak s mými dvěma holčičkami a jejich světem, který vznikl loni před Vánoci, jako dárek a který svými kouzelnými ilustracemi doplnila Kixie.

Kouzelné světýlko


Bozkovské jeskyně - foto za 40Kč ;)

27. července 2011 v 23:57 | KatyRZ
Na tyhle fotečky z Boskovských dolomitových jeskyní jsem obzvlášť hrdá, protože jsem konečně přišla na to, jak fotit za horší světelnosti z ruky, tak abych neměla fotky úplně rozmazané. V jeskyních je ta "horší světelnost" samozřejmě svinskej extrém v podobně tmy osvětlené několika žárovkami, o to pyšnější tedy jsem na těch pár povedených kousků. Něco jsem nafotila s bleskem, ale to vám ani ukazovat nebudu, protože to jsou fotky sice čisté, ale naprosto postrádající kouzlo.

Proč foto za 40Kč? Protože dneska nic není zadarmo a i za tu možnost focení za běhu během prohlídky jsem ke vstupence zacálovala ještě tento drobný obnos. Když jsem teď manželovi ukazovala fotky, které jsem vybrala pro blog prohlásil: "No za čtyřicet korun...," abyste si ale nemysleli, že mám manžela škarohlída, smál se u toho ;).


Na začátek asi to nejhezčí, co můžete v jeskynním systému vidět... Jezerní dóm


Peklo...

Jak na retuš v Gimpu

22. července 2011 v 20:29 | KatyRZ |  Gimp - návody
Připravila jsem si pro vás návod na jednoduchou technickou retuš. Jednoduchou proto, že mám mnoho prostoru k manévrování a velkou plochu, kterou lze využít jako náplast na retušované místo. Návod víceméně platí i pro retuš složitější, rozdíl je jen v míře vaší trpělivosti a času na retuši stráveném.

Po úpravě:


Originál:

Adrianka - foto

21. července 2011 v 21:27 | KatyRZ
No a druhá slečna přeci nemůže zůstat pozadu ...


Je to prostě něžná princezna...

Klárinka - foto

21. července 2011 v 21:17 | KatyRZ
Dlouho, dlouho jsem vám nenaservírovala portréty svých dětiček... takže Klárka tramtadadá...


Kdo chce zase remcat, že má uříznutou hlavu toho žádám o schovívavost - já vážně nemám ve svém okolí žádné poslušně postávající objekty, které by mi dokázaly byť jen minutu postát a netvářit se u toho, jako by říkaly "smradlavá noha".
Další je neuříznutá a skvěle vysmátostní. Tu fotku miluju...

Dešťové makro

19. července 2011 v 13:52 | KatyRZ
Poslední fotky z dovolené v Krkonoších ...


Tráva ...

Dohola? To je dilema

17. července 2011 v 22:22 | KatyRZ |  Rychlovky
Právě řeším strašné dilema, a proto jsem se rozhodla napsat vám o něm (třeba mi poradíte :)) a přidat pár zpráv z (ne)dění na blogu a v jeho okolí.

Takže dilema. V prvním díle svojí knihy jsem přišla s postavou mladého chlapce, ze kterého chci v druhém díle udělat pravého drsňáka a bojovníka.

Návrat na místo činu - Mumlava

13. července 2011 v 19:15 | KatyRZ
Už jednou jsem vás fotkami Mumlavy a Mumlavských vodopádů obšťastnila. Loni na podzim bylo deštivo a rozvodněno. Najděte pár rozdílů ... ;)


Mumlava ...

Dům rozkoše 7 - Paleček k mým službám

13. července 2011 v 17:59 | KatyRZ |  Dům rozkoše

18+

Druhá část erotické povídky na přání. Všechny varuji, že se nejedná o žádné lehce erotické vyprávění a speciálně muže varuji - NEČÍST NA VEŘEJNOSTI ;).

Předchozí část zde
První část série zde

Vypravění o ženě, která prachsprostě využívá malinkého mužíčka k vlastnímu ukojení pod perexem.

Fotograf mravenec

12. července 2011 v 18:14 | KatyRZ
Další várka fotek z Krkonoš ...

Labský důl byl bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst, které jsem měla možnost vidět. Je to, jako byste se skutečně ocitli v některém z fantasy světů s tou stříbrnou stužkou, kdesi dole pod vámi ...


S Pančavským vodopádem ...

Foto? Nic zvláštního

11. července 2011 v 21:19 | KatyRZ
Tak jsem zpět z dovolené. Musím říct, že nebylo vůbec špatné strávit týden bez připojení a bez psaní, jen s foťákem a knížkou v telefonu (a taky s dětmi a večerním hraním kostek s kamarády), ale teď už konec zanedbávání koníčků a koní ;).

První fotka je ještě z předchozího víkendu v Hamru na Jezeře. Manžel nad ní kroutil hlavou: "Nic zvláštního." Řeknu vám tajemství. Tahle fotka není určená pro chlapa. Chápu, že sedět na tom koni kozatá blondýna v kůži, fotka by se mu líbila víc ;). Pro moji fantasii, která se ráda toulá v pseudohistorických fantasy, je zajímavá až až ;). A pro vás?


Další koník, tentokrát už z Krkonoš ...