Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Srpen 2011

Mám ty kačky prostě ráda - foto

29. srpna 2011 v 19:52 | KatyRZ
Černobílé zrcadlo...Na procházce...

Kukadla a kožíšek - hmyzí makro

29. srpna 2011 v 19:48 | KatyRZ
Hmm, takový upřený pohled...

Copak to má čmelda v kožíšku?


Kal a Niko: V temnotě - Rob Thurman

27. srpna 2011 v 19:09 | KatyRZ |  Recenze - knížky a příležitostně i nějaký film

Tak už i mně lezou upíři ušima (no dobře, recenze na poslední díl Anity Blake bude brzy, právě jsem ji dostala od manžela :D) a tak jsme se poohlédla po nějaké jiné urban fantasy, která by se zase tolik nelišila, jen by prostě nebyla o nich. Dostala jsem se k příběhu dvou bratří, který začíná bratrovraždou kdesi v nedaleké budoucnosti. A tak se dozvídáte o nestvůřích předcích jednoho z bratrů a sledujete jejich cestu, až k onomu tragickému okamžiku.

Houby z lesa? Leda foto

25. srpna 2011 v 20:00 | KatyRZ
Takhle to vypadá, když jdeme s rodinkou na houby. Já přinesu tak akorát houby, tedy vlastně pár fotek a o ty houby se můsí postarat hlava rodiny a holčičky ;).


A jedna trošku barevnější...

Černokněžník 1 - Červeňák Juraj

24. srpna 2011 v 21:26 | KatyRZ |  Recenze - knížky a příležitostně i nějaký film
Jsem v nějaké rozverné náladě a nemůžu se rozhodnout, zda recenzi nazvat "Červenající se Černokněžník přeci nemůže vládnout vlkům" nebo "Slovanská polévka je fantastické pochutnání". Takže to asi nechám být :D.


Na úvod musím vyjádřit své nadšení ze setkání s ryze slovanskou fantasy. Je to tak osvěžující. Je tak osvěžující setkat s jednoduchými slovanskými jmény, které nemusí obsahovat zdvojené souhlásky, dvojitá w a čím víc ypsilon, tím víc fantasy, aby byla neotřelá. Je tak osvěžující setkat se se slovanskými bohy, běsy a skvělou babou jagou.

Barbar Conan a výprodej melounů

21. srpna 2011 v 17:42 | KatyRZ |  Recenze - knížky a příležitostně i nějaký film

Nový Barbar Conan začíná dětstvím obávaného válečníka. Zajímavá scéna s porodem uprostřed bitvy - ne skvělá jen zajímavá, protože jsem si musela pracně zvykat na vizuál, který mi úplně nesedl, hlavně tedy podivné miminko (viděla jsem ve 2d, možná to bylo točené na nějaký efekt) - byla vystřídána poměrně dlouhým náhledem do Conanova dětství.
Upřímně vám povím, že mě ten arogantní fracek vůbec nezajímal a nechápu, jak z něj mohl vyrůst takový sympaťák.


Záporácká dvojice otce s dcerou se mi docela líbila. Líbilo se mi, jak si scénář připravuje půdu pro zradu dcery. O to víc mě zklamalo, když jsem na konci zjistila, že něco tak "komplikovaného" nejspíš tvůrce nenapadlo a ta připravovaná půda, tam byla asi spíš omylem. Na co tam vlastně dcera čarodějka byla, mi je záhadou. Zbytečná postava.

Práce, má kniha, fotky a blog - pro každého něco

21. srpna 2011 v 12:31 | KatyRZ |  Rychlovky
Každý si vyberte, dle vlastního zájmu, přípomínky i rady jsou vítány ;)...

Foto: Terinka u nás na zahradě


1. Nástup do práce po šesti letech


Povím vám nechodit už od září na čtyři hodiny, byla by ta osmihodinovka moje smrt. Navíc mě během dvou týdnů učili tři nová pracoviště, protože se nemohli rozhodnout, na co mě vlastně využijí. Mám hlavu jak pátrací balón, ale nestěžuji si. Čtyři hodiny budu pracovat, jako asistentka, tak jako už v předchozím roce a další čtyři mi museli zaplnit něčím jiným tak, aby má pracovní doba nekolidovala se školkou. Který zaměstnavatel tohle pro vás udělá?

Starý kamarád je zpět (foto pavouk)

19. srpna 2011 v 21:16 | KatyRZ
Zjistila jsem, že v okamžiku, kdy držím v ruce foťák, přepne se můj mozek na jiný mód. Včera jsem vzala holky krmit kačenky a cestou jsem uviděla čmeláčka mezi kytičkami - najednou mi bylo úplně jedno, že stojím skoro v mraveništi, a že mi kolem rukou bzučí včely. Já ho prostě chtěla (to že mi moc nevyšel už je jiná věc). No a pavouci? Obvykle vidím pavouka a může to býj jen johana s dlouhýma nohama, chytnu hysterák. Potkat takového křížáka doma a nemít tam manžela, tak možná volám hasiče.


Jenže já ho potkala jen před domem a měla jsem foťák. Mile jsem se na něj usmála s pocitem, že je zase co fotit a se slovy: "Ahoj, sousede. Tak ses k nám po roce zase vrátil," jsem ho přivítala. (Zde můžete posoudit, zda je to ten samý ;).)

Dům rozkoše 9 - Dračí pomsta

6. srpna 2011 v 10:54 | KatyRZ |  Dům rozkoše
Bylo by mi líto tomuhle tématu týdne se vyhnout a tak jsem tentokrát v Domě rozkoše přitvrdila ještě o něco víc, aby nikdo nemohl říct, že je to "jen" erotika.

Je tu pokračování druhé povídky na přání. Nečekali jste, že by Šmak nechal Osamělou užívat si s Bardem, aniž by z toho vyvodil důsledky že ne?

Jste v Domě rozkoš poprvé a nevíte, kde začít?
První povídka je krátká, probouzející fantasii a přesto, že není explicitní je působivá.
Druhá povídka je o ženské touze, muže byste tu marně hledali.
Třetí a čtvrtá část jsou jednou povídkou a jedná se defacto o klasiku. Muž, žena, vášeň...
Pátá povídka je fantastická, neobvyklá a má nejoblíbenější. Jak dopadne princovo setkání s Rusalkou?
Šestá a sedmá část je první povídkou na přání. Slyšeli jste někdy o mikrofilii a makrofilii? Ne? Tak se seznamte.
Druhé přání znělo sex s neznámým kýmsi a jeho naplnění najdete v osmé části.


Další vaše erotická přání, můžete přidávat sem a nemusíte se bát popustit uzdu fantasii.

Všechny varuji, že se nejedná o žádné lehce erotické vyprávění a speciálně muže varuji - NEČÍST NA VEŘEJNOSTI ;).

Předchozí část zde
První část série zde

No a dnes se připravte na více účastníků, násilí i něhu...