Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Práce, má kniha, fotky a blog - pro každého něco

21. srpna 2011 v 12:31 | KatyRZ |  Rychlovky
Každý si vyberte, dle vlastního zájmu, přípomínky i rady jsou vítány ;)...

Foto: Terinka u nás na zahradě


1. Nástup do práce po šesti letech


Povím vám nechodit už od září na čtyři hodiny, byla by ta osmihodinovka moje smrt. Navíc mě během dvou týdnů učili tři nová pracoviště, protože se nemohli rozhodnout, na co mě vlastně využijí. Mám hlavu jak pátrací balón, ale nestěžuji si. Čtyři hodiny budu pracovat, jako asistentka, tak jako už v předchozím roce a další čtyři mi museli zaplnit něčím jiným tak, aby má pracovní doba nekolidovala se školkou. Který zaměstnavatel tohle pro vás udělá?Moc se mi stýská po holkách, ale zvyknu si. Budu muset. Když má manžel odpolední, vidíme se jen chvilku večer, pokud se mi vůbec podaří vydržet vzhůru dost dlouho. Po něm se mi taky stýská a moc. Těším se na následující týden, kdy bude mít ranní a budeme zase spolu.


Doufám, že si rychle zvyknu, protože po příchodu domů na mě čeká spousta práce. Péči o domácnost jsem nikdy nepřeháněla ;) - nežehlím, teď už nebudu muset ani vařit, když budou mít holky oběd ve školce, takže vyprat prádlo, poklidit… to se dá. Obvykle po práci nejvíc toužím po tom prostě být venku. Strašně jsem si na ten čerství vzduch zvykla, takže když to jde, vytáhnu holky na procházku.


Foto: Moje Adri dovádí s tetou

Hlavně ale na mě čekají práce na mojí knížce, fotky a blog:2. Knížka


Můj román s pracovním názvem Stíny Moci: Potomci dostala do rukou Daletth, jako první nezaujatý čtenář (nezaujatý ve smyslu, že jí hrdinové ani situace nemohli nikoho připomínat ;)). Když mi napsala, že doufá, že se po přečtení jejích připomínek nenaštvu, byla ve mně malá dušička. Měla pár výhrad k některým nedomyšleným nebo nepřehledným situacím (asi tři a tak malý počet mě zarazil, dostalo do ruky v podstatě nedodělek, protože už jsem prostě potřebovala zpětnou vazbu), opravila mi chyby a na závěr napsala něco ve smyslu, že je to nejlepší amatérská věc, kterou četla a … No nebudu to přehánět, ale neznělo to vůbec špatně. Když jsme se pak setkaly osobně, nadšení z ní přímo čišelo. O některých mých nápadech mluvila tak rozzářeně, že jsem jen slintala blahem. Dokonce jí jedna scéna i rozbrečela - slyšíte můj vítězoslavný smích? :D

Tohle jsem potřebovala. Potřebovala jsem někoho, s kým bych si o knížce popovídala. S novým nadšením jsem se pustila do úprav. Tam, kde jsem si dřív nevěděla rady, najednou nápady zase přichází sami. Dokonce přicházejí i další a další nápady do plánovaného pokračování - začíná mi to vytékat ušima. Teď už jen mít na to čas, i tak už mám třetinu práce za sebou (a že to byla nejhorší práce, protože jak už tady jednou padla zmínka - první třetina trpěla neduhy začátků a začátečnické práce).


Když už mluvím o setkání s Daletth. Těším se, že si to brzy zopakuji. Strávit den s člověkem, který neopovrhuje literaturou, kterou čtete a píšete a dokonce s vámi sdílí lásku k ní? To je pro mě nevšední zážitek. Promluvíte o knize, kterou jste četli, a druhý ví, o čem je řeč? To jsem nikdy nezažila.
3. Fotky


Vážně uvažuju nad tím, že si koupím zrcadlovku. Nedávno mi kamarádka půjčila tu svojí. Málem jsem ryčela nadšením. Proč já si vždycky myslela, že zrcadlovka bude složitá záležitost? Zjistila jsem, že dělat hezké fotky z mého ultrazoomu je podstatně větší umění, než je udělat zrcadlovou. S tou mojí vykopávkou musíte prostě vědět, jak na ní. Za špatné světelnosti nevyfotíte prostě nic. Pohybující se děti ve večerním šeru? Mastný flek! Se zrcadlovkou s dobrým objektivem? Krásné a jasné fotky, jednu za druhou, nemusíte čekat minutu, než se vám zaostří další snímek. Když fotím svým ultrazoomem mám z padesáti jednu fotku dobrou, když jsem zkusila ten kamarádčin? Z padesáti fotek jedna špatná.

Fotky k dnešnímu článku jsou právě z té půjčené zrcadlovky - všechny tři holky byly v pohybu a focené to bylo v podvečer.

Dnešní zrcadlovky pro začátečníky mají i "automat", když se to vezme, takže bych měla mít dost času se s tím naučit. Každopádně, má to háček. Potřebovala bych tři objektivy každý na jiné použití a koupit ty nejlevnější, moc bych si asi nepomohla. Takže kde na to vzít a nekrást? Kdybyste měl někdo nějaký dobrý typ na zrcadlovku i objektivy (co nejlevněji) budu vám vděčná. Nejvíc fotím portréty a makra, krajiny již méně, ale i ty si ráda vyfotím ;).

Foto: Moje Klárka


4. Blog

Na blogu opět přibude rubrika. Tentokrát rubrika s recenzemi knih (nebo prostě mými názory - aby to neznělo tak důležitě). Kamarádka, se kterou vedeme druhý blog o knihách na něj kašle, takže jsem došla k závěru, že já taky a přesunu své články sem ;).


Možná odtud zmizí rubrika Dům rozkoše, přesune se na Doma.cz a budu vám nové příspěvky jen odkazovat. Nevadí mi, když lidé, kteří mě znají a chodí na můj blog zamíří do Domu rozkoše, ale nejsem nadšená z toho, když lidi, kteří o mně nic neví, zamíří z Domu rozkoše na blog. Tak proto. Ne každý je schopný pochopit, že autor takovýhle povídek, není úchyl, který pokud to sám nezažil, o tom alespoň sní. Kdybych měla mít všechny úchylky, které se v mých dílech objevily (samozřejmě, že se erotické scény objevují i v mých "normálních" povídkách a také v románu), byla bych zralá na léčebnu :D. Kdybych je měla všechny prožít? :o Chudák můj muž :D.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | 21. srpna 2011 v 13:03 | Reagovat

To bych také chtělo zažít. Kdo ví!
(A teď je zase výběr na tobě odhalit, ke kterému číslu to patří :-))

2 alibertdip alibertdip | 21. srpna 2011 v 13:44 | Reagovat

Och, já ti fandím! S tou knihou i v životě a tak:) Jsem nadšen:)

3 KatyRZ KatyRZ | Web | 21. srpna 2011 v 16:44 | Reagovat

[1]: I ty jedno záludné Chlupaté Stvoření. Copak já vím, co tam u vás ve vzdáleném vesmíru máte za přání :D. Hádám, že bys rádo potkalo někoho, kdo má stejně jako ty rád pozemskou literaturu? :)

[2]: Ó děkuji ;).

4 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | 21. srpna 2011 v 18:14 | Reagovat

[3]: :-) (tajemný úsměv)

5 Šárka Šárka | Web | 27. srpna 2011 v 18:52 | Reagovat

Přesně vím o čem mluvíš, co se týče foťáků. Se svým ultrazoomem jsem se naučila dělat docela slušné makro, ale člověk musí vědět jak a ještě je to makačka. S tou zrcadlovkou to jde tak nějak samo....
Kup si ji, pokud opravdu ráda fotíš. Doporučuju!

6 KatyRZ KatyRZ | Web | 27. srpna 2011 v 18:55 | Reagovat

[5]: Dneska jsem ji objednala ;).

7 Šárka Šárka | Web | 27. srpna 2011 v 20:07 | Reagovat

[6]: Tak fajn a jaká to bude?

8 KatyRZ KatyRZ | Web | 27. srpna 2011 v 20:13 | Reagovat

[7]: http://www.megapixel.cz/pentax-k-r-18-55-mm-55-200-mm Doufám, že dojde v pořádku, doufám, že bude fungovat, doufám, že s ní budu fungovat já :D - málokdy se mi poštěstí, aby všechny tyto komponenty byly naplněny :D.

9 Šárka Šárka | Web | 28. srpna 2011 v 9:32 | Reagovat

Pentax si lidi chválí, koukala jsem na fotky a jsou pěkné. Navíc máš výhodu stabilizace v těle, což je taky fajn. A v megapixelu jsem objednávala celkem 4x a vždycky všechno v pořádku.
Těším se ne fotky, se zrcadlovkou se Ti rozšíří možnosti.
Ahoj

10 KatyRZ KatyRZ | Web | 28. srpna 2011 v 23:02 | Reagovat

[9]: Jsem moc zvědavá :). Dík.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama