Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Říjen 2011

Ostnatá cesta

29. října 2011 v 21:23 | KatyRZ
Zase jednou nějaké makro, co nemá osm nožiček a klepeta (alespoň jeden pár konečetin jsem ubrala ;))...Šípek...

Souboj mýtů a archetypů - Holdstock vs. Chadbourn

28. října 2011 v 11:50 | KatyRZ |  Recenze - knížky a příležitostně i nějaký film
V rubrice "Hledá se hodnotná fantasy" jste mi doporučili přečíst Roberta Holdstocka. Dobrá pustila jsem se do toho. Dojmy z Lesa mytág byly všelijaké a přiznám se, že jsem rozepsala recenzi a po pár řádcích skončila, aniž bych se k ní vrátila. Jenže teď jsem dostala do rukou Konec světa ze série Věk rozvratu od Marka Chadbourna (mimochodem koupeno za hubičku v Levných knihách) a nemůžu tyto dvě knihy nesrovnávat. Obě mají hodně co dočinění s archetypy, legendami a mýty a odehrávají se v naší realitě.

Holdstock pomalu a někdy jen stěží srozumitelně rozehrává příběh Stevena Huxleye a hned tady pro mě nastává problém. Steven je mi nesympatický a jeho problémy jsou mi zcela cizí. S každou další postavou se tenhle problém stupňuje, protože se nenašla žádná, která by mi přirostla k srdci. Další otravnou záležitostí pro mě bylo, že se hrdinové neustále nimrali ve svých veledůležitých já.

Voda a barvy podzimu

24. října 2011 v 21:41 | KatyRZ

Je mi líto, že nejsem nápaditější, ale jsem ráda, že jsem se zmohla na to jedno víkendové focení. Takže druhá várka fotek z koupaliště, tentokrát na téma barvy podzimu...


Ostrůvek z druhé strany...

Kachny v pohybu

23. října 2011 v 18:03 | KatyRZ
Zase ty kachny - ale co za barákem fotit jiného :).


Přistávání... :)

Pavouk a slunce

19. října 2011 v 21:17 | KatyRZ
K poetickému názvu by se asi hodila nějaká poezie, ale na poezii jsem příliš ospalá. Každopádně, kdybych ospalá nebyla věnovala bych se psaní - ať už jedné ze dvou rozpracovaných povídek nebo druhého dílu mojí románové fantasy série - a vy byste se těhle fotek z konce léta nikdy nedočkali.


Podzim letos asi nafocený mít nebudu, pořád je co dělat, a když jsem si minulý týden vzala na focení dovolenou nejen, že bylo šeredně, ale já navíc skončila v posteli a zobala penicilin.

Dlouhodobé fungování vztahu

13. října 2011 v 18:45 | KatyRZ

…aneb můj pohled na věc


Potkáte někoho, zapůsobí chemie, zamilujete se a přijde krásné období. Pak růžové brýle spadnou a přijde to nejtěžší. Dokážete partnera přijmout takového jaký je? A on vás?

Vztah je o vzájemném respektu, ústupcích, snaze vyhovět si. O čem ale není, je život ve lži. Nemůžete druhého změnit, ani on nemůže změnit vás. Vážně si myslíte, že kvůli lásce dokážete být někým jiným? Den za dnem, měsíc za měsícem, rok za rokem? Každý den? Vážně?

Fungující vztah je jedna z nejtěžších věcí v životě. Někdo říká, že bez lásky to nejde někdo naopak, že to nejde s ní. Já si myslím, že bez vřelého citu k druhému, byste neměli sílu znova a znova přecházet nevrlé výlevy, neshody a nedorozumění, které prostě musí přijít všude tam, kde je dlouhodobě víc lidí než jeden.

Dům rozkoše 11 - Odprošení

9. října 2011 v 22:56 | KatyRZ |  Dům rozkoše
Ano já vím, že jsem tvrdila, že je Dům rozkoše definitivně přesunut na portál Doma.cz, ovšem mám tu jeden restík. Zdá se mi nefér, aby přání, které tu už dlouho čeká na splnění, muselo čekat ještě déle, než se k němu na Doma.cz dopracují. Takže na pár dní tu povídku nechám viset a pak tajemně zmizí ;).

Další vaše erotická přání, můžete přidávat sem a nemusíte svou fantasii omezovat jen na věci pozemské, jinak řečeno - nemusíte se držet při (Z)zemi a dokonce ani při Nezemi ;).

Všechny varuji, že se nejedná o žádné lehce erotické vyprávění a speciálně muže varuji - NEČÍST NA VEŘEJNOSTI ;).

Předchozí díl série zde

Takže Dům rozkoše s jedenáctým dílem, tentokrát o provinilém vojáčkovi a stydlivé lolitce...

Fotoreport ze setkání blogerů - křest Hladových přání

8. října 2011 v 11:02 | KatyRZ |  Moje fotečky
Tereza Matoušková křtila svou knihu Hladová přání. Na křtu se sešla pěkná řádka známých firem z blogosféry. Jediným nedostatkem bylo, že nás nikoho nenapadlo napsat si cedulky s nicky a připnout si je na trička :D.
"A ty jsi kdo?" zaznívalo klubem Krakatit a přes rozpoutávající se debatu nebylo slyšet odpovědi.

To ale až poté, co pořadatelka akce dorazila na Florenc s hodinovým zpožděním. Nervózní Daletth vyhlížela žlutý autobus student-agency ze směru od Brna a div si při tom neokousávala nehty.Když Brňáci konečně dorazili a koupili si zpáteční jízdenky. Vlítli jsme do metra a neznalí věci se nahrnuli k automatům. Vybrali jsme lístky a záhy zjistili, že naše volba byla epic fail :D. Následek byl tento...

Info pro milovníky Domu rozkoše

8. října 2011 v 9:15 | KatyRZ |  Rychlovky
Jak jsem avizovala již dříve. Dům rozkoše se přesunul na portál Doma.cz. Povídky, které byly dosud publikované zde, budou postupně zveřejňované tam, okořeněné o komerční lákavé nadpisy z pera redakce :D. Časem tam pravděpodobně přibude pokračování. Místečko pro vaše přání zůstalo tady na blogu.

Rady začínajícím pisálkům?

6. října 2011 v 22:44 | KatyRZ |  Psaní o psaní

Už i já? Jasně. Ovšem trochu z jiného soudku a nezvykle zmateně. Sled myšlenek, které možná někam vedou.

Jestli píšete prostě proto, že vás to baví, kvalita vašeho textu vám vyhovuje a nenecháte si do toho kecat, pak vám závidím a tohle povídání nebude určené vám.

Myslíte to se psaním vážně? Chcete napsat knihu, chcete, aby si ji někdo přečetl, chcete ji vydat? A stojí vám to za to? Vážně?

S neteří na procházce

2. října 2011 v 10:53 | KatyRZ
Moje neteř konečně pochopila, že když se nenechá fotit, nebude mít žádné fotky. Vzaly jsme to napoprvé pěkně z gruntu ;).


Tak se mrkněte, jak to dopadlo...