Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 10. prosince 2011 v 23:16 | Reagovat

Dočetla jsem až sem. :-)

+
Vypsaný styl, to bez debat
Slovní zásoba
Atmosféra světa, celkově zápletka s lidmi, co se vraždí navzájem (i když o tom už jsem něco někde četla)
Prvky temné fantasy

-
Pasáže ve kterých vysvětluješ politiku a fungování světa, dle mého by vypadalo daleko lépe, kdybys to zakomponovala do děje. Je to věc, která mě štve na spoustě fantasy.
Nepřijde mi nejšťastnější psát za chlapa v první osobě. Hlavní hrdina mi přijde na veterána z války kdesi v poušti příliš zženštilý.
Motiv čarodějky, amuletu a rytíře... přijde mi to hrozně klišovité.

Bude to nějak pokračovat? :-) Pokud je tohle konec oné soutěžní verze, tak bych vytkla, že se tam vlastně nic nestalo. Prostě slibný úvod a potom... nic. Což je škoda. Kdyby se to trochu doladilo, mohl by to být zajímavý začátek nějaké delší povídky. ;-)

2 KatyRZ KatyRZ | Web | 10. prosince 2011 v 23:52 | Reagovat

[1]: Ne, ne to není konec, neboj. Uvidíme, až dočteš dokonce (jestli tedy ;)), pak prozradím, co mi napsal Bronec :).

Proti klišovitosti nemohu nic namítat - někdy mám otřepaná a trochu protřepaná klišé, stejně jako archetypy ráda. Pak už mi záleží jen na tom koření, aby to nebylo stejné jako tucty jiných příběhů (mluvím nejen o psaní, ale též o čtení).

"Zženštilý" charakter prince Erina vidím spíš na nevyspělý (jinak si chlapi nestěžovali) - prostě jsem ho psala tak, aby mě bavil, aby nebyl příliš vážný. Snažila jsem se to jeho hejskovství odůvodnit už jen tím faktem, že je princ, a že prostě může - to zaprvé. A zadruhé tím, že zažil odloučení od lidí a tohle je jeho způsob, jak se s tím vyrovnat... Evidentně to nesedlo - přesto ho mám jako autorka, chlapce, ráda ;).

Díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.