Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Leden 2012

Fotím dítě

31. ledna 2012 v 20:38 | KatyRZ
No jasně, že fotím své dítě. Klárka je pořád ještě marodná a i když s námi na procházce taky byla - byly z ní vidět jen kruhy pod očima :(.
Takže Adris... Moje skoroškolačka, co jde příští týden k zápisu.


A tady ještě jedna - pózovací-ksichtící...

Moje knihovna

29. ledna 2012 v 17:20 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Tohle do rubriky O psaní určitě patří. Nedovedu si totiž představit, že bych psala bez čtení. Tady uvidíte moji sbírku. Sérii Stmívání mám právě půjčenou od kamarádky - ta není moje ;). Je to jen zlomek toho, co jsem v životě přečetla. Kromě povinné četby ze střední to byla převážně fantastika. Kdybych ale byla závislá na tom, co si mohu koupit, byl by můj život chudší o spoustu přátel, hrdinů, démonů, upírů, draků... a taky bych poznala mnohem méně jiných planet, světů, vesmírů... Sláva tedy městské knihovně a jen šeptem přiznám, že také e-bookům (na druhou stranu - spoustu knih jsem si pořídila, až poté, co jsem díky e-bookům poznala autory a zamilovala si je). Neříkám ale, že jejich absence v mé knihovně nemrzí...

Fotky lze ještě zvětšit ;).


A tady bližší pohled a to i do zadních řad...

Peter V. Brett - Tetovaný

23. ledna 2012 v 22:37 | KatyRZ |  Recenze - knížky a příležitostně i nějaký film
Anotace:
První kniha Démonské trilogie.

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci - démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami - mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká.

Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá.
Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné - vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti.

Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci.
Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě - a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní.

Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit...

Společně budou čelit noci.


Ještě mi leží na stole, ale už se těším, že jí najdu nějaké velmi dobře viditelné místo v knihovně. Pevná vazba, bílá s elegantním písmem, lesklý vkusný přebal… Podstatné je ale co se skrývá uvnitř.

Pilipiuk Andrzej - Sestřenky

23. ledna 2012 v 22:15 | KatyRZ |  Recenze - knížky a příležitostně i nějaký film
Anotace: Krakov začátku XXI. Století. Shoda okolností způsobí setkání tří mladých dívek - Kateřiny, Stanislavy a Moniky. Společně musí přijmout výzvu a postavit se nepřízni osudu. Bojují proti nepřátelům, lidské zlobě a hlouposti... Neobvyklá kniha, na jejíchž stránkách sousedí alchymie s informatikou, dýka z bulatové oceli s kalašnikovem a šavle se používá stejně často jako laptop. Román o přátelství, odvaze, obětování a magii...

Urban fantasy, která vám připomene Císařova pekaře a poukáže na politické poměry dnešního Polska, stejně jako na fakt, že dnešní společnost je tak rozmazlená a unylá, že jí nepomůže nic než válka.

Dům rozkoše 12 - Láska

17. ledna 2012 v 18:47 | KatyRZ |  Dům rozkoše

18+

Tak jsem trochu ztratila trpělivost. Na portále Doma.cz publikovali poslední povídku někdy v listopadu, takže vám Dům rozkoše vracím zpět a chovejte se slušně děti ;). Všechny předešlé povídky jsou zpět v rubrice Dům rozkoše ;).

Varuji, že se nejedná o žádné lehce erotické vyprávění a speciálně muže varuji - NEČÍST NA VEŘEJNOSTI ;).

Dvanáctá erotická povídka z Domu rozkoše o submisce a milujícím pánovi...

Chcete zhodnotit povídku nebo poezii?

15. ledna 2012 v 21:29 | KatyRZ |  Rychlovky
včera jste u mě mohli najít článeček, který vás informoval o Projektu: Kritika. Je určen všem pisálkům, kteří stojí o zpětnou vazbu a jsou za to ochotni... Ne, o peníze tu opravdu nejde. Jde o výměnný obchod - kritika za kritiku. Rozjíždí se nám to pomalu, zatím se našlo jen pár odvážlivců, kteří si podali přihlášky, ale už to znamená, že výměna kritik může začít. Máte-li zájem o zhodnocení své literární práce, zajděte se na stránky projektu podívat a nebojte se přihlásit. Určitě můžu říct, že momentálně jsou zajímavým bonusem jména přihlášených pisálků... Třeba se vám šikne hodnocení od zkušenějších autorů...


Barbie šaty a sportovní ohoz aneb mé zoufalství

15. ledna 2012 v 11:06 | KatyRZ |  Rychlovky
To že mám dcerku, která je sama napůl Barbie už možná někteří postřehli. Z toho ovšem pro matku plynou některá úskalí. Například prosící psí očka dcerky a její: "Mami, ušij mi šatičky pro Coreen, prosíííím."
"Nějaké ti pro ni koupím."
"Ale já chci šít."

nebo

"Mami, hele závoďácká Barbie. Tu chci."
Maminka se podívá na cenu panenky ve sportovním ohozu a orosí se. "Adri tu kupovat nebude. Je stejná, jako Barbie, kterou máš doma, jen má jiné oblečení."
"A ušiješ mi to oblečení?" Past sklapla.

Za normálních okolností nešiju, nepletu a nedělám žádné jiné tyhle podivnosti. Kdo by mě pak z těch nití a vln vymotával? Navíc mě to nebaví. Jenže pro svého potomka se člověk prostě občas obětuje...

Tomuhle říkám ztracené sobotní odpoledne...

A tomuhle nedělní... ;)

Hodnocení vašich povídek a jiné literární zvířeny

14. ledna 2012 v 14:01 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Před měsícem jsem si po uveřejnění jednoho článku uvědomila pláč většiny pisálků nad tím, že se jim pod dílky neobjevují žádné smysluplné komentáře. Na druhou stranu dobrým postřehem v komentářích bylo i to, že "všichni dneska píšou, ale kdo vlastně ještě čte?". A tak se v mé hlavě zrodil nápad. Jeho důsledkem je Projekt: Kritika a přišel na svět proto, aby se vám hodnocení a kritiky vašich dílek dostalo.

Takže pokud stojíte o to, aby si někdo přečetl vaši poezii nebo prózu a zhodnotil ji, pak zamiřte na stránky projektu a nastudujte si, za jakých podmínek funguje. Ve zkratce vám mohu říci, že se jedná o výměnný obchod - kritika za kritiku.

Na stránkách se o vaše blaho a o to, aby výměnna fungovala budou starat Daletth (která také vydatně pomáhala s vymýšlením pravidel), Temnářka a já a do budoucna nám spolupráci přislíbil také Dorray. Nyní od vás potřebuji, abyste projekt prozkoumali, nastudovali pravidla, vyzkoušeli (honem podat přihlášky) a v případě, že narazíte na nějaké nedostatky, nám dali vědět, abychom je mohli odstranit. Pokud budete mít o Projekt zájem, plánujeme pro vás do budoucna různé zajímavosti.

Odkaz na stránky projektu - klikněte na obrázek:Nepisálci, kteří si rádi přečtou amatérskou tvorbu možná uvítají příležitost najít dílka i s anotacemi na jednom místě, a třeba se najdou i tací, kteří dílko také okomentují.

Záblesky podzimu - foto

13. ledna 2012 v 23:13 | KatyRZ
Při takovém tom zimním prolézání fotek zjišťuji, že jich tu mám opravdu slušnou zásobu, a kdo by se nechtěl podívat na sluníčko, když je venku pošmourno a zasněženo. No ne? A kllidně i s drakem prohánějícím se po obloze...Grilování... Hmm, cítím tu vůni (cítím prd, mám strašnou rýmu :p)...

Štěně a želva

8. ledna 2012 v 18:18 | KatyRZ

aneb Bilbo pozor, Franklin kouše

Takhle vypadá první seznamování štěňátka Bilba s želvičkou Franklinem. Hravé, nedůvěřivé poskakování kolem a chlapácké štěkání :). (Mimochodem nedůvěra je na místě, želva umí pěkně kousnout.)

Blížší průzkum. To je ale odvaha, když mě chrání páníček.