Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Květen 2012

Máky před bouří

31. května 2012 v 20:12 | KatyRZ
Další fotečky z naší dovolené v Bibione - Itálie...Z blízka...

Maják v Bibione

31. května 2012 v 17:44 | KatyRZ
Tři pohledy na maják v Bibione (Itálie)...

1.


2.

V redakci MFantasy

15. května 2012 v 18:02 | KatyRZ |  Rychlovky
Jako finalistce literární soutěže Dračí řád (ó jak pěkně to zní :D), mi byla nabídnuta pozice v redakci online magazínu MFantasy a možnost publikovat na jejich webu povídky (samozřejmě, když budou za něco stát).

Nechala jsem si to projít hlavou. Sotva stíhám. Rodina, práce, psaní, focení, blog, Projekt: Kritika - je toho skoro moc. Nakonec jsem došla k závěru, že takováhle šance se neodmítá. Jenže, když do něčeho jdu, myslím to obvykle vážně, a to znamená skutečný úbytek času. Nevím, co to odnese. Možná blog a možná se mi vše podaří skloubit bez ztráty kytičky ;).

Takže tady odkaz na můj první Mfantasovský příspěvek.

V pátek odjíždíme s rodinkou na ozdravný pobyt do Itálie - však už máme těch nemocí, tak akorát dost. Snad vám po návratu budu moci naservírovat pár dovolenkových foteček...

Valečov

6. května 2012 v 10:22 | KatyRZ |  Výlety
Tahle zachovalá zřícenina hradu se nachází v blízkosti Mnichova Hradiště. My šli pěšky z městečka Kněžmost, odkud to je cca 3km loukami a lesem. Vstupné do hlavní části bylo 40Kč a do sklepů 10Kč pro dospělé, děti měli vstup zdarma. Provázel nás zapálený kastelán ze starých dobrých časů monotóních prohlídek. Po třetí větě jsem ho téměř přestala vnímat a když se ho má dcerka zeptala jak to, že toho tolik ví, ostře jí odsekl: "Musím to vědět, když jsem tu kastelán!"


K hradu se váže zajímavá historka o zlé paní Machně, která byla ochotná pro tajemství svého ukrytého pokladu vraždit.

Hodnocení fotek, kreseb, výrobků...

2. května 2012 v 18:47 | KatyRZ |  Rychlovky
Nedávno nám na e-mail Projektu: Kritika dorazil tento dotaz:

Ahoj,

líbí se mi váš nápad s projektem Kritika. Neuvažovali jste o tom, rozšířit jej o kritiku i jiných děl, než jen literárních? Myslím, že by spousta lidí, včetně mě, ocenila kritiku svých kreseb, maleb, fotografií a výrobků.

Poslední dny

1. května 2012 v 23:05 | KatyRZ |  Rychlovky
Tak předně. Na Projektu kritika přibyla sekce romány. Bylo vás dost, kteří si ji vyžádali, a proto doufám, že ji využijete. Pro ty, kteří píší raději kratší záležitosti - můžete dále využívat povídkovou sekci projektu, pokud byste rádi dostali nějakou odezvu na svoji práci.

To bychom měli povinnosti a teď už jen zábava ;). Včera jsme byli s manžílkem na koncertu skupiny Nightwish a náramně si to užili.


Jarní a rozpálená - foto

1. května 2012 v 21:57 | KatyRZ
Krajina. Fotky z dnešního dopoledne z okolí Mnichova Hradiště...Zelená a modrá...