Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Červen 2012

Literární deníček - aneb má princeznička

25. června 2012 v 22:14 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Když Temnářka spustila svůj projekt Literární deníček, vyjádřila jsem se v tom smyslu, že zaznamenávat si každý den, či týden, kolik jsem toho stihla, kdy a za jakých podmínek napsat, je nad moje síly. To ale neznamená, že se nepodělím vůbec :).

Zavržená princezna
Za minulé tři týdn:y 170tis znaků
K tomu cca 8tis znaků - zapsaného snu z dřívějška
Celkem 101 normostran
Žánr? Hororová fantasy
Ich-forma
Kde a kdy? Všude, kde se dalo, vždycky když se dalo. Nejlépe se mi píše dopoledne, když mě nikdo a nic neruší - velmi neočekávaně byly tyto tři týdny na takový stav poměrně hojné (zatímco jindy jsou mé dny tohoto stavu zcela prosté).

Malé představení dílka, které vznikalo:

Na Pastvinách zpívá Matička píseň o pradávné legendě, hrozící zkázou světa. Královna využívá své děti k dosažení politických cílů a netoleruje neposlušnost. V reji masek se její druhorozená dcera přidává k veselí - princezna Lilith, budoucí velitelka vojsk vázaná krví ke stádům. Sama na kobylce černé jako noc, vyjíždí po stopách nepřítele.

Příběh, který vypráví o zoufalství a odvaze mladé ženy, bojující za své blízké proti nesmyslné krutosti. Co ale zmůže jedna princezna tváří tvář šílenství, duchům, temné magii, mrtvolám probouzejícím se k životu, silným strojům a vlastní touhám?

Makro od moře

9. června 2012 v 9:31 | KatyRZ
Pláž v Bibione (Itálie)
Tráva...

Má fotka v první dvacítce

7. června 2012 v 20:22 | KatyRZ |  Rychlovky
Na to bych málem zapomněla. Jablonecká knihovna každoročně pořádá fotgrafickou soutěž. Pokaždé vyhlašuje jiné téma. Letošním téma znělo: "Zaostřeno na knihu".

Tohle je moje fotečka, která visí na schodišti v knihovně. Nese název Ručičky.

Tady je odkaz na galerii se všemi 19ti nejlepšími fotkami. Některé tam opravdu stojí za to. Soutěžilo se ve dvou kategoriích podle věku do 16ti let a nad 16 let - v galerii fotky z obou kategorií.

Sen začínajícího spisovatele

6. června 2012 v 21:16 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Včera jsem byla s děvčaty v jablonecké městské knihovně na autorském čtení Barbory Jiříčkové. Mladičká autorka vydala fantasy knihu určenou dětem, nesoucí název Lantuin Svítání osudu. Nemám šanci dostat se na páteční pražskou akci, na které se má sejít takových mladých talentovaných autorek hned čtyři (ten plakát opravdu vypadá jako by byly WITCH - tím pádem by jich bylo pět ;)), tak jsem si nemohla nechat ujít alespoň tu malou jabloneckou zkoušku.


Moji draci

6. června 2012 v 19:07 | KatyRZ |  Psaní o psaní

Asi každý fantasta má nějakou oblíbenou potvůrku. Někdo má rád elfy, někdo trpaslíky, někdo třeba upíry nebo draky. Já je mám ráda všechny, hlavně aby byli dobře napsaní. Ovšem uvědomila jsem si, že se téměř žádná má fantasy povídka ani delší útvar neobejde bez draka a každý z nich je jiný. Rozhodla jsem se vám své draky představit. Schválně, který vám bude nejsympatičtější…

Třikrát moře (Bibione, Itálie)

3. června 2012 v 14:29 | KatyRZ
Pláž na cestě z Bibione k majáku...

Západ slunce