Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Srpen 2012

Literární deníček 6 - Mám toho dost

23. srpna 2012 v 20:59 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Co jsem říkala minule? Že dopíšu Klíč a pak nekoukám nalevo, napravo a pustím se do úprav románu Stíny Moci. Proč já nemůžu alespoň jednou dopsat jednu věc, aniž by mě nenapadla další? Víte, co je to rozdvojená osobnost? Já naštěstí ne, ale dost se tomu blíží moje vnitřní já, kdy tři kroky přemýšlím o jednom světě a další tři o druhém. A co pak? Přijdu domů a z těch nápadů si nepamatuju lautr vůbec nic :(.

Tetování - můj nejnovější drak

21. srpna 2012 v 19:24 | KatyRZ |  Rychlovky
Tak jsem do toho konečně bouchla. Po nějakých deseti letech upejpání jsem konečně v tetovacím salonu nechala zálohu a pak jsem už jen přemýšlela, co jsem to provedla... Čekala jsem měsíc a půl. Mám dojem, že tahle dlouhá čekací lhůta je něco jako únikovka pro nováčky... asi jsem na tatéra udělala dojem, že si nejsem jistá. Což o to sebou jsem si jistá byla, horší to ale bylo s mým okolím. Proto jsem taky kromě lidí, u kterých jsem měla stoprocentní jistotu, že jsou v případě tetování pro, o svém rozhodnutí nikomu neřekla. A i ti, kteří věděli, neznali termín.

Netopýři v bytě

19. srpna 2012 v 10:35 | KatyRZ |  Rychlovky
Včera večer jsme si tak v klidu a pohodičce seděli s partičkou u vínečka, když nám do obýváku vlétl netopýr. Není to nic příjemného, když vám nad hlavou v neustálém zběsilém tempu krouží tenhle poměrně ošklivý tvoreček (ne, že by z něj v té rychlosti bylo něco vidět, jde spíš o ten pocit, přeci jen párkrát už jsem koukala na nějaké fotky :)). Navíc sice vím, že na našem území druh sající krev nežije, ale povídačky (jak jsem se dočetla nepravdivé) o zamotávání netopýrů do vlasů, jsem měla příliš zažité...S kamarádkou jsme tedy přenechaly obývák pánům a šly jsme si sednout do kuchyně, když kamarádka prohlásila, že si jde lehnout k mým holčičkám do pokojíku. Nic jsem nenamítala a šla s ní, že jim dám pusinku na spící tvářičky. Kamarádka pootevřela dveře a zase je přibouchla. Pokojík byl těch potvor plný.


Výzva pro kreslíře, malíře a ostatní raubíře

13. srpna 2012 v 22:47 | KatyRZ |  Psaní o psaní

Kdo dokáže nakreslit tuhle scénu?


Když píšu a tvořím příběh, probíhají mi hlavou obrazy jako při sledování filmu. Jednou za čas se objeví obraz, který je tak živý, že bych nejraději sáhla po barvách a namalovala ho. Problém je v tom, že by z toho vznikla nic neříkající mazanice.

Naposledy se mi to stalo u scény níže. A tak se ptám:
Najde se někdo, kdo se pokusí ji znázornit jako skutečný "obraz" (obrázek, skicu nebo cokoli, na co se dá podívat)?
Já toho nikdy nebudu schopná...

Ukradená literární inspirace

11. srpna 2012 v 17:06 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Už jsem se tady jednou zabývala příběhem a tématem vašich a mých dílek (syžet a fabule, jak jsem byla správně poučena). Bavili jsme se o tom, kam chodíte na své nápady a zda vytváříte úmyslně obé nebo jen jedno a druhé se tak nějak přidruží samo. Já své příběhy čerpám ze svých strachů a snů a svá témata ze světa kolem. Kde ale beru kulisy pro své fantastické příběhy?

U Temnářky jste si mohli přečíst úvahu na téma projekce vlastních zkušeností do příběhů a u Cirrat zase pár zajímavostí o symbolismu. A já budu svým způsobem psát o vykrádání děl jiných autorů, což s předešlými tématy souvisí, víc než by se zdálo.

Fantastiku miluji už dlouhá léta a hltám ji plnými doušky. Nejsem zaměřená na žádný konkrétní subžánr. Čtu se stejným nadšením zástupce: sci-fi, dark - urban - romantické - detektivní - historické - akční fantasy, magického realismu, kyberpunku a určitě jsem na něco zapomněla. Když pak vytvářím své fantastické světy, moc nad kulisami nepřemýšlím - obraz příběhu se mi zjeví na pozadí a já to pozadí popíšu…

Kde se ale ty obrazy berou? Jsou to mé originální nápady? Mohu vůbec napsat něco, co už dávno nemám v hlavě? Proč je u mě tak obvyklé, že stavím stroje a techniku do jednoho příběhu vedle draků (či jiných pohádkových bytostí)?

Klárka - nej fotky

11. srpna 2012 v 8:10 | KatyRZ
Aby má mladší nepřišla zkrátka, přidávám také pár foteček její maličkosti ;).

Z Itálie...
S kytičkou..

Literární deníček 5 - Chcete ukázku?

10. srpna 2012 v 20:39 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Pokud vás nezajímá výčet mých pokroků, přeskočte rovnou na ukázku dole ;)...


A zase je to čtrnáct dní od posledního deníčku. Asi bych ho měla přejmenovat... Na druhou stranu - komu to vadí že?

Jeden zběsilý týden v práci, kdy jsem se chystala na dovolenou. V pátek muselo být všechno hotové. Chodila jsem domů notně zmožená. Další týden dovolená a výletování s rodinkou, z čehož plyne taktéž nedostatek času na psaní.

Včera jsem se nachvilku vrátila k povídce "Prosím, žij!", která je hotová už od jara a čeká, až bude správně uleželá, aby mohla odejít do CKČ (vešla jsem se do 30tis znaků, takže kategorie "krátká povídka"). Po přečtení a drobných úpravách putovala ke svému poslednímu betačtenáři. Z téhle povídky mám radost. Hned po dopsání jsem z ní měla pocit: "jo, to je konečně ono" a ten mi zůstal. Uvidíme, jestli to porotci uvidí stejně... Doufám, že mi budete držet palce.

Bilbo

10. srpna 2012 v 20:08 | KatyRZ
Dlouho už tu neproběhla žádná fotečka našeho Bilba. Koukněte jak nám ten vánoční dárek vyrostl... Tady můžete porovnat.


Adriana - nej fotky

4. srpna 2012 v 18:54 | KatyRZ
Od jara do léta - výběr nejlepších foteček mé malé velké slečny... Je to vůbec možné, že už mi jde letos do školy? Jak to, že ty děti tak stárnou, když nám rodičům je pořád stejně? Nechápu to ;).

Tahle je z Itálie - její první setkání s mořem...


Benátští holuby...

Jen opatrně nakouknu (foto)

4. srpna 2012 v 18:22 | KatyRZ
Na dnešní procházku s rodinkou jsem si dnes místo psa po dlouhé době vzala raději foťák. Ulovila jsem pár makro-fotek hmyzu - nic, co by tu nebylo už tisíckrát. Tak snad jedině tuhle straku, která kontroluje, jestli je čistý vzduch...


Ještě jednou v celé kráse...