Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Říjen 2012

Literární deníček 10 - klišé bitva

31. října 2012 v 18:20 | KatyRZ |  Psaní o psaní

Dneska jsem se, poprvé co pamatuji, zastavila v psaní a rozhodla se odložit si ho na později, abych oddálila konec. S překvapením jsem totiž zjistila, že stojím před poslední scénou. Celé jsem si to užívala tak, že prostě nemám chuť skončit. Co se dá dělat. Sedla jsem a pustila se do první věty. Původně měl závěr knihy vypadat jako konečná bitva dobra se zlem ve "velkém stylu" (o tom jaký má být výsledek bitvy však řeč není). Po ní pak mělo následovat ještě pár záležitostí, které by tohle klišé zmírnily. Jenže ta věta, kterou jsem napsala zněla:

Večerní slunce - fotky

24. října 2012 v 19:36 | KatyRZ
Nestíhám. Tyhle fotky jsou ještě ze září, při tom tenhle víkend se mi konečně podařilo vyrazit ven s fotákem a ulovit taky něco podzimního... No třeba se do Vánoc dočkáte...Fotky jsou z louky vedle hodkovického letiště...

Povídka na Mfantasy se skvělou ilustrací

20. října 2012 v 16:31 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Dnes na portále Mfantasy vyšla má už dva roky stará povídka Zkouška (tímto děkuji Daletth za povzbuzení, Sikarovi za schválení a Siwě za opravy). Pokud máte rádi čiro čirou fantasy (svalnatý hrdina, sexy slečinka a nějaký ten bůh házející jim pod nohy klacky), pak neváhejte a zajděte si ji přečíst (taky to je docela romantické, psala jsem to před Vánoci, což snad všechno vysvětluje :p). Každopádně se ale zajděte podívat na ilustraci Jitky Šenkeříkové, stojí za to.

Ilustrace k povídce Povinnost

17. října 2012 v 19:59 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Zatím nebudu plodit Literární deníček, stejně by v něm nic nebylo - nějaké úpravy, pár odstavců Klíče. Mám to teď dost divoké v práci a na psaní není síla ani čas. Večer jsem ráda, když sednu k telce a zcela beze studu pouze konzumuji. Však on se ten Grimm konzumuje docela příjemně.

Ovšem novinku přeci jen mám. Dostala jsem dvě ilustrace k povídkám. Ilustraci od Jitky Šenkeříkové k povídce Zkouška vám ukážu, až povídka i s ilustrací vyjde na Mfantasy (koncem týdne) - rozodně se ale máte na co těšit. Jsem z toho obrazu tak nadšená, že už mi visí v kanceláři na zdi hezky schovaný za sklem.

Druhou ilustraci jsem dostala od Dupynky. Vytvořila ji k mikropovídce Povinnost. A já za ni tímto moc děkuji, hned ji k povídce přidám.
Jak se Vám líbí?

Literární deníček 9 - Zlomové okamžiky

7. října 2012 v 20:23 | KatyRZ |  Psaní o psaní

Poslední tři týdny nebyly moc plodné. Učinila jsem nějaké opravy na starších povídkách a s Klíčem pohnula jen malinko. Ačkoli na druhou stranu mě ty tři kapitoky přenesly přes zlomové okamžiky, za kterými by mělo následovat vyvrcholení, takže nemůžu být nespokojená.


Klíč
28 800 znaků - kapitoly 33 až 35
(celkem 215tis znaků, cca 115 stran - toť informace pro ty, kteří přislíbili beta čtení ;))