Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Literární deníček 10 - klišé bitva

31. října 2012 v 18:20 | KatyRZ |  Psaní o psaní

Dneska jsem se, poprvé co pamatuji, zastavila v psaní a rozhodla se odložit si ho na později, abych oddálila konec. S překvapením jsem totiž zjistila, že stojím před poslední scénou. Celé jsem si to užívala tak, že prostě nemám chuť skončit. Co se dá dělat. Sedla jsem a pustila se do první věty. Původně měl závěr knihy vypadat jako konečná bitva dobra se zlem ve "velkém stylu" (o tom jaký má být výsledek bitvy však řeč není). Po ní pak mělo následovat ještě pár záležitostí, které by tohle klišé zmírnily. Jenže ta věta, kterou jsem napsala zněla:Mám důležitější věci na práci, když už ne záchranu světa, tak alespoň klišé bitvu se zlem.

A já si uvědomila, že tu plánovanou scénu vůbec napsat nechci, ale co teď? Všechny postavy jsou na svých místech a někdo se s tou potvorou, co jim celou dobu znepříjemňuje život, vypořádat musí. No ne? :D Najednou se mi pod ruakama začaly dít věci... které mě bavily. Jenže přijme tohle čtenář? Pokud autor vyprávění vede k nějakému bodu, čtenář s tím počítá a pokud mu pak autor provede nějakou nepravost, smíří se s tím? Tak dobře, králi, přestaň mlátit svého soka v lásce a vytas meč, jde se bojovat...

Tak a tohle je pro mě velké překvapení. S těmi problémy, co byly v práci jsem nějak neměla energii na nic, takže mi náramně vyhovoval úkol, který jsem dostala do šéfa na Mfantasy. Chtěl po mě recenezi do e-magu na padesáti dílný anime seriál Blood+. Tak jsem koukala a na nic moc jiného se nezmohla. Tedy alespoň to jsem si myslela.


Klíč
90 519 znaků - kapitoly 36 až 47 (už teď plánuji, že kapitol nebude tolik, ale při psaní mi tohle členění vyhovovalo)


Minule jsem vám slíbila odkazy na recenze:

Trudi Canavan, Věk pěti - Bílá kněžka

Laurell K. Hamilltonová - Blankytné hříchy

Lantuin a Dračí let si na zveřejnění asi ještě chvilku počkají, protože momentálně je na webu k publikaci spousta jiných a více spěchajících recenzí ;).

Pro Sci-fi- zin plánuji recenzci na Heinleinovi Dveře do léta, ale už teď vám můžu říct, že jestli zvažujete koupi, tak už nezvažujte a kupujte. Je to jedna z těch výjimečných knih, které by v číselném hodnocení prostě musely dostat 10 z 10.

A na závěr ještě upozornění na velmi zajímavou záležitost. Možná víte, že byl o víkendu v ČR James O´Barr tvůrce legendárního komiksu Vrána (zfilmováno v hlavní roli s Brandonem Lee - však víte, co bylo dál). Daletth s Walomem s ním pro nás udělali rozhovor.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | Web | 2. listopadu 2012 v 21:22 | Reagovat

Né, já se na nějakou klišé bitvu těšila :-D

2 KatyRZ KatyRZ | Web | 2. listopadu 2012 v 21:31 | Reagovat

[1]: Fakt jsem se snažila, ale nakonec to není bitva ve velkém stylu (rozhodně ne jako taková, kterou jsem dneska četla s jedním rezavým barbarem v aréně ;)), ačkoli klišé asi ano :D. Mimochodem mám hotovo. Dneska jsem to trochu procházela v pokusu přidat popisy, ale moc mi to nešlo. Koho zajímá nějaké prostředí - pche.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama