Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Literární deníček 9 - Zlomové okamžiky

7. října 2012 v 20:23 | KatyRZ |  Psaní o psaní

Poslední tři týdny nebyly moc plodné. Učinila jsem nějaké opravy na starších povídkách a s Klíčem pohnula jen malinko. Ačkoli na druhou stranu mě ty tři kapitoky přenesly přes zlomové okamžiky, za kterými by mělo následovat vyvrcholení, takže nemůžu být nespokojená.


Klíč
28 800 znaků - kapitoly 33 až 35
(celkem 215tis znaků, cca 115 stran - toť informace pro ty, kteří přislíbili beta čtení ;))Hodně jsem se věnovala čtení. Ne, že bych nepsala kvůli tomu, protože psaní mám vždy na prvním místě a čtu potom v době, kdy psát už nejsem schoopná. Na psaní prostě nebyl čas v denní době, kdy jsem obvykle plodná. Každopádně jsem přelouskala trilogii Věk pěti od Trudi Canavan (moc jsem se nebavila) a nový díl Anity Blake Blankytné hříchy (tuhle holku prostě žeru). Recenze už jsou hotové, ale bude chvilku trvat, než se objeví na webu. Taktéž se můžete těšit na recence knihy Dračí let od Anne McCaffrey a Lantuin: Svítání osudu od Barbory Jiříčkové. Až budou venku, určitě vám na ně dám odkaz a prozatím alespoň první díl Věku pěti: Bílá kněžka. Taky jsem si trochu užila betačtenaření.

Abyste neřekli, že se nepodělím, tak tu pro vás mám další ukázku. Daletth dříve tápala, zda se děj odehrává na Zemi nebo v Půlzemi, takže prozradím, že v obou světech a tato ukázka bude první, ve které se setkáte jen s lidmi. Pokud se tu právě Daletth objeví, pak pro ni tato ukázka bude hodně spoileroidní. Ale co? Už jsem jí napínala dost dlouho a tahle scéna je navíc téměř na začátku celého příběhu...


Alice se probudila v neznámé místnosti, s důkladným bolehlavem a cizím chlapem v posteli. Vyděsilo ji to tak, že v prvním okamžiku ignorovala i telefon vyhrávající melodii z Cesty do fantasie. Až zjištění, že ona i její společník jsou oblečení, ji trochu uklidnilo, a tak koukla na displej.
"Šéf," vydechla. "Ano," zaskřehotala do telefonu.
"Alice, kde jste? Je všechno v pořádku? Dnes máme tu prezentaci plánovaného rozvoje sekce."
"Zaspala jsem. Dorazím, co nejdřív."
"Zaspala?" Přesto, že ho očividně přivedla do stresové situace, se šéf zasmál. "I vy jste jen člověk? Dobrá, dorazte, co nejdříve." Zavěsil.
Alice vyskočila z postele a svět se zhoupl. Dosedla zpět. "Jsem tu na kole. To nestihnu."
"Odvezu tě," ozval se Ctirad ospale, přesto se statečně hrnul z postele. Vystřídali se v koupelně a vzhledem ke spěchu nebyl ani čas na trapnost. Alice si mezi tím vybavila většinu odpoledne a večera a došla k přesvědčení, že mezi nimi krom vyprávění historek k ničemu nedošlo.
Dosedla na sedadlo spolujezdce. Ctirad měl stříbrnou fábii, jedno z mála aut, které poznala.
"Ty nemusíš do práce?"
"Napsal jsem jim esemesku, že si beru den volna, protože mi umřela matka. Musím zajet do pohřebního ústavu."
"Zvládneš to sám?" Překvapovala sama sebe. Nejen, že nepatřila právě ke společenským tvorům a nebylo u ní zvykem se lehce spřátelit, navíc k Ctiradovi pocítila zvláštní náklonnost téměř okamžitě. Nepamatovala jaké to je, mít o někoho skutečnou starost.
Nejdřív ji pouze zaujala zmínka o historkách. Pak se ale Ctirad přiznal, ke svým potížím s matkou. S matkou, která možná byla nějakým způsobem spjata s Půlzemí. Škoda, že je mrtvá. Nakonec strávila velmi příjemný den, v zábavné společnosti. Kdy naposledy mohla něco takového říct?
"Tak kam to bude?"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | Web | 8. října 2012 v 10:34 | Reagovat

Tak jasně, že se tu objevím, ne...? :-D

Ale zas tak spoileroidní to nebylo (navíc já jsem vůči tomu docela odolná :-D )
Ovšem jsem čím dál tím zvědavější, co ti budu povídat 8-)

2 KatyRZ KatyRZ | Web | 8. října 2012 v 18:51 | Reagovat

[1]: Asi by to bylo horší, kdybys měla ty starší povídky čerstvé :).

3 Daletth Daletth | Web | 8. října 2012 v 19:36 | Reagovat

[2]: No, je fakt, že už mi paměť na něco selhává... :-D Ale o to větší bude můj šok/překvapení, až si to pospojuju :-D

4 Terka Terka | E-mail | Web | 21. října 2012 v 14:21 | Reagovat

Pěkná ukázka, líbila se mi :)
Obdivuji lidi, co dokáží napsat tolik stránek (i když by někdo řekl, že 115 není moc).. já se strašně málo rozepisuji a píšu méně pocitů postav.. a strašně rychle příběh ukončím.. doufám, že se snad někdy polepším :-D

5 KatyRZ KatyRZ | Web | 21. října 2012 v 17:10 | Reagovat

[4]: Díky.
Já mám zase problémy s popisy. De facto je jich můj text prost, a dodávám je až následně, když je napsaný příběh... Každý máme nějakou slabost ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama