Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Únor 2013

Slavná kmotra sborníku povídek - Petra Neomillnerová

6. února 2013 v 19:56 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Minule jsem hlásila, že jsem se konečně dočkala publikování své povídky ve sborníku Dračí řád - Času navzdory. Teď je na čase podělit se s vyprávěním a pár fotkami ze křtu sborníku, který proběhl v sobotu 2. 2. 2013 na PragoFFestu.

Jela jsem do Prahy s horečkou, ale s pocitem, že když se na tu událost takovou dobu těším (nejen křest, ale také rande s Daletth a pokec s lidmi z redakce MFantasy), nemůže mě přeci ani ta pitomá chřipka odradit. Na rameni jsem táhla kabelku plnou knih na půjčení Daletth a brašnu s foťákem (takže jsem to měla i s tělocvikem).

Má povídka ve sborníku

3. února 2013 v 18:47 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Tak konečně se to podařilo a sborník povídek z fantasy soutěže o Dračí řád vyšel. Už jsem tomu pomalu přestávala věřit. Ve sborníku najdete deset nejlepších povídek ze soutěže včetně té mojí, která se umístila na čtvrtém místě a jmenuje se "Modlitba k dračímu bohu" - je to fantasy trošku řízlá scifi, a je o tom, že je lepší dávat si na své modlitby pozor, obzvlášť, když se může najít bůh, který je vyslyší. Ve sborníku je taky jedna bonusová povídka od spisovatelky Karoliny Francové.

To není všechno. Ve sborníku jsou navíc ilustrace výherců ze soutěže o Dračí oko a ty jsou zejména v té barevné podobě opravdu vydařené.

Pokud jste někdo zvědavý, sborník se jmenuj Dračí řád - Času navzdory a můžete si ho koupit v tištěné podobě s černobílými ilustracemi za 134Kč nebo v elektronické podobě s barevnými ilustracemi za 129Kč. V nakladatelství Zoner Press k němu přistoupili tak, že ho vydají, pokud budou vítězné povídky stát za to. Tak snad za to opravdu stojí a mohly by se líbit i vám.