Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Prosinec 2013

Galavečer bojovníků - fotky

30. prosince 2013 v 9:00 | KatyRZ |  Kickbox
Byla jsem přizvána ke foto-zdokumentování výjezdu týmů BFC Liberec a BFC Hrádek nad Nisou do Pardubic na Galavečer bojovníků IV. Drobátko jsem se orosila, protože vím, že moje objektivy nejsou žádné hvězdy ve světelnosti, nemám přídavný blesk a ani zkušenosti a fotit ty pány, co se řežou takovou rychlostí, že to ani nestačím sledovat a ještě v úsporně osvětlené hale, nebude až tak jednoduché. Fotila jsem i v zázemí, ale trochu jsem se bála, abych se nikomu nepletla pod nohy a hlavně, abych nikoho nerozčilovala bleskem. Takže rozumějte - žádná sranda ;).

Pokud je tu někdo, kdo má s podobnou fotografií zkušenosti a poradil by, co všechno je potřeba k tomu, aby to fakt šlo... budu ráda. Možná si to totiž v budoucnu zopakuju častěji (a ráda - jsem trochu krvelačná ;)).


Má povídka ve sborníku Mlok 2013

28. prosince 2013 v 9:00 | KatyRZ |  Psaní o psaní
Jak už možná víte, letos jsem nenapsala ani nudli. Naštěstí mohu říci, že jsem letos vyžila ze starých zásob. Jak jsem psala v jednom starším článku, loni na podzim jsem odeslala povídku "Prosím, žij!" do soutěže Cena Karla Čapka a letos jsme se dozvěděla, že jsem ve finálové pětce, z čehož plyne, publikace ve sborníku Mlok 2013.

Jela jsem do Brna na Parcon, 305km tam a 305 km zpět jen na vyhlašování, víc jsem nestíhala. Ale jsem strašně ráda, že jsem tam byla, že jsem konečně osobně poznala Jitku Šenkeříkovou a Sikara, že jsem mohla zažít tu atmosféru... Povídka se umístila třetí a získala jsem ocenění Skokan za nejúspěšnějšího nováčka v soutěži. Nevím, možná je to vrchol mojí literární kariéry, třeba už se nikdy do toho psacího tempa nedostanu (a možná že jo, vždyť by mi to chybělo ;)), takže o to jsem za to vděčnější.

Láska, co mi obrátila život naruby

27. prosince 2013 v 18:59 | KatyRZ |  Rodina a vztahy
Asi by bylo divné, kdybych tohle téma týdne vynechala vzhledem k tomu, jak přelomový pro mě rok 2013 byl. V tom roce předchozím jsem byla ještě spořádaná ženuška, dokonalá matka dvou dětí a ženská s vlastní hlavou, která si ale pro své ostatní zásluhy zasloužila shovívavost.

Všechno to začalo jedním Novoročním přáním. Vlastně ani nevím, jak to přání znělo, protože nebylo mé…

Šťastné a veselé...

24. prosince 2013 v 11:35 | KatyRZ |  Rychlovky
Lidi, já to nějak nestihla. Tohle přáníčko tu pro Vás mělo být už dávno. Ale co, lepší dnes než vůbec ;). Tohle je můj dračí svícínek, který pózoval velmi ochotně...