Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Láska a potřeba

10. února 2014 v 18:11 | KatyRZ |  Rodina a vztahy
Říká se, že je láska krásná, že bez lásky by byl svět šedivé místo, že láska hýbe světem. Znám lásku poklidnou takovou, co vás nevynese do závratných výšin a nesrazí na dno takovou, co plyne jako líná řeka - jistě, ale nudně - bezpečnou lásku.
Znám lásku, která je jako prudký horský proud, plná vodopádů, tůní a peřejí. Lásku divokou, hlubokou, zraňující a povznášející. Lásku, která je potřebou a touhou a bláznovstvím. Lásku, pro kterou jsou těžké kompromisy, ne protože by k nim nebyla svolná, ale protože touží po bezvýhradném pochopení a souznění, která touží po tom být bezpodmínečnou a naprostou.Co to znamená? Když milujete někoho tak moc, že vás bolí tělo touhou po jeho prosté blízkosti, po jednoduchém doteku, když se vám po něm stýská tak moc, že si bez něj nedokážete užít to, co jste vždycky dělali rádi, pak milujete tak moc, že vás bolí, když vás druhý nepochopí, když vám nedokáže číst myšlenky. Ve vztahu, kde by láska nebyla tak prudká by vám byla spousta věcí jedno, ale tahle láska je čirou nezvladatelnou potřebou, která dělá z dospělých závislé děti a zraňuje tam, kde by jindy přišlo jen rozladění. Je to láska, která zároveň přináší bezpodmínečné štěstí ve chvílích porozumění. Jsou to city, které nedávají možnost volby. Tahle láska mění život v klišé, kdy se přítomnost a podpora druhého mění v jednu ze základních životních potřeb, řadících se vedle dýchaní…
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Siwa Siwa | Web | 15. února 2014 v 21:43 | Reagovat

Nevím, co k tomu napsat. (A o tom, že jsme nedávno probírali v občanské nauce typy lásky podle Řeků, jak ji vnímali oni, psát u tvého článku nechci.)

Snad jen, že doufám, že se máš dobře i po tom, co se všechno stalo (a o čem jsi sem psala v jednom z minulých článků). Osobně bych řekla, že znám jen tu lásku dětskou, sice silnou, ale stále dětskou. Představa té pravé lásky, silné jakou pouta, je sice krásná, ale já osobně se do toho nijak nehrnu právě z důvodu, že blízkost toho druhého se může stát stejně potřebnout jako dýchání. A odchod toho druhého je mnohem pravděpodobnější, než že by zmizel vzduch.

Přeju ti všechno dobré, hlavně v té lásce. :)
Přečetla jsem článek opravdu asi třikrát, ale stále nevím, jestli z něj mít pocit, že jsi šťastná, nebo že se právě neděje to, co bys chtěla. Snad to první, ale pocity z těch slov se spíš klaní k té druhé možnosti. Tak nevím. (Vysvětli mi to, ať se netrápím. :))

2 KatyRZ KatyRZ | Web | 15. února 2014 v 22:03 | Reagovat

[1]: Díky, že na mě tak myslíš. Všechno dopadlo dobře a ON je se mnou. Jsem šťastná. Je to u nás oboustraně tak, jak píšu v článku, takže nabírám spoustu nových zkušeností do romantických povídek a románů :D. Poznámky o odchodu toho druhého si ale nech od cesty :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama