Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Když špatní muži dělají hezké věci

9. března 2014 v 21:21 | KatyRZ |  Rodina a vztahy
Už jste se s tím nejspíš setkali buď sami nebo ve svém okolí. Dívka či žena se zamilovala do muže, který nebyl dokonalý, ba co víc nejen že nebyl dokonalý, ale také měl spoustu chyb. Říkali jste jí to, poukazovali na jeho chyby, ale ona měla své růžové brýle a nic z toho si nechtěla přiznat. Rodiče si trhali vlasy a jen se modlili, aby si toho ubožáka nevzala za muže. Ale ona to udělala. Založila s ním rodinu a doufala ve své "šťastně až do smrti".A pak přišla krize - jedna, druhá a žena bojovala a život šel dál, někdy bylo hůř a někdy líp a ona ho pořád milovala. A pak přišla další krize, jenže něco se změnilo, protože život najednou zapomněl přinést tu část, kdy je líp. A nad ženou najednou stála její matka se slovy: "Já ti to říkala. Říkala jsem ti jaký je, ale tys to odmítala vidět." A žena vzpomínala na tu dívku, kterou byla a odpověděla: "Ale on takový nebyl, ne vůči mně." Matka jen protočila oči v sloup.

Potkali jste už někdy ten druhý případ? Ten, kdy byl chlap docela fajn, ačkoli měl také své mouchy, přesto nikdo nemohl říct, že je špatný. A dívka si ho vzala a doufala ve své šťastně až do smrti. A přišla krize - jedna, druhá a žena bojovala a život šel dál, někdy bylo hůř a někdy líp a ona ho pořád milovala. A pak přišla další krize, jenže něco se změnilo, protože život najednou zapomněl přinést tu část, kdy je líp. A nad ženou stála její matka se slovy: "Vždyť on je skvělý, cos to provedla?" A žena vzpomínala na tu dívku, kterou byla a odpověděla: "Nic o nás nevíš."

Jenže něco se změnilo… Co to bylo? Byla to touha dělat pro druhého hezké věci, která ze vztahu zmizela. Byla pryč potřeba se druhému přizpůsobit. Ženě nezáleží na tom, jestli je muž v očích okolí "špatný" nebo dobrý, záleží, jestli ji chce dělat šťastnou. Láska nedělá ženu slepou, ale muže do jisté míry jiným (platí to i naopak). Málokterá žena je tak hloupoučká, aby skutečně neviděla, jaký muž je, jeho chyby nepřehlíží, naopak si je jich dobře vědoma, miluje ho i s nimi, učí se s nimi žít. Ale o tom je láska a konečně o tom je každý vztah, i ten bez lásky. O hledání kompromisů, o snaze najít společnou řeč, o přizpůsobování se - problém nastane, když o to jeden nebo oba z páru, přestanou mít zájem.

I "špatní" muži umí dělat hezké věci a "dobří" muži umí být lhostejní…

A jak to vidíte vy?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 10. března 2014 v 3:08 | Reagovat

..bude to chtít hodně hluboké zamyšlení. Ale vzato kol a kolem, mě vždycky vadil "labeling" a to, jak naši příbuzní vědí všechno milionkrát líp než my.. no na nějaké vyjasnění se asi bude muset počkat. Škoda, že se v případě nezdaru nedá všechno vrátit.

2 Niké Storch Niké Storch | E-mail | Web | 10. března 2014 v 8:05 | Reagovat

Krásný a vyčerpávající článek! :))

3 Teu Teu | Web | 10. března 2014 v 12:50 | Reagovat

Ne pro srandu se říká: i v tom největším debilovi vidíš boha" takhle..začala jsem si s největším debilem co může existovat, nevím co se mi na něm líbilo, takhle,NIC!! Ale po té zoufalelé dlouhé době samoty jsem podlehla jeho řečičkám a naletěla mu. Vím,že si to budu celý život vyčítat a litovat,protože po tom jak jsem si uvědomila, jaký opravdu je hajzl.. bych byla dál sama, tak jako jsem teď :)

4 KatyRZ KatyRZ | Web | 14. března 2014 v 16:58 | Reagovat

[1]: A kdo by to taky chtěl? Nakonec je každá životní zkušenost cenná, i ta co bolí... A když to bolí, je tohle jen hnusná fráze - já vím ;).

[3]: To že neexistují i ty hloupoučké, které ty chyby vidět nechtějí, jsem neřekla :). Ale vyčítat si a litovat je nesmysl. Poučit se...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama