Fejetony, povídky, fotky a ostatní výsledky mé duševní práce ;)

Únor 2015

Hledání cesty

28. února 2015 v 11:42 | KatyRZ |  Rodina a vztahy
Už tu asi není nikdo, kdo by na můj blog zavítal pravidelně a je to logické, vzhledem k tomu, že já pravidelně nepřispívám a tak tohle povídání začnu tím, že můj život prošel v posledních dvou a půl letech velkou proměnou. A tahle proměna nebyla bezbolestná. Koho zajímají podrobnosti - mrkněte na některý z mých předchozích článků. Každopádně celou tuhle proměnu způsobilo to, že jsem se zamilovala. Takže tomu můžeme říkat období před VLS a období při VLS ;).

Před VLS jsem žila ve stereotypu. Žila jsem poklidný život, spokojený život, ve kterém jsem neměla odvahu ani sednout v bazénu na tobogán. A proč taky? Když není motivace, není důvod. Samozřejmě jsem měla problémy sama se sebou, s pocity, že jsem v životě nedosáhla, čeho jsem chtěla. Ta nespokojenost mi byla motivací, motivací ke psaní, protože to byl můj životní sen. Napsat román. Napsala jsem ho, dokonce dva a jednu novelu a k tomu pár povídek. Upnula jsem se ke psaní, bylo tu, aby zpestřilo ten stereotyp.

Mít člověka, který půjde vedle mě

6. února 2015 v 19:02 | KatyRZ |  Rodina a vztahy
Nechci se nějak vytahovat, ale v posledních dvou letech se mi podařila spousta husarských kousků… Nejprve jsem se zamilovala, zatímco jsem doma měla manžela. Svěřila jsem se své matce. Pak jsem se s manželem kvůli nové lásce rozešla. Zůstala jsem sama s dcerami. Matka mě zradila a informace, které se ode mě dozvěděla, poslala dál. Otec se se mnou přestal bavit a začal chodit do hospody s manželem, se kterým se do té doby nesnášel. V práci mi nastoupila nová šéfová - člověk tak zlý a sebestředný, že jsem druhého takového nikdy nepotkala. Rok jsem to s ní vydržela. Stýskalo se mi po obou mužích. Matka mi kořenila život nočními telefonáty a zprávami plnými výčitek, které zakončila vánočním vyznáním: "Jsi kurva a nemám tě ráda." Rozvedla jsem se. Přítel se ke mně dvakrát nastěhoval a dvakrát mě zase opustil. Během celé té doby jsem se pravidelně dostávala do sporů s bývalým manželem, který se rozhodl vzdálit našim dětem. Stále jsem kritizována ze strany rodičů. Přítel je jediná osoba, která se téměř denně zajímá o to, jak se mám, je mi oporou a pomáhá mi. Zároveň bojuje své bitvy, které se mě samozřejmě dotýkají. Našla jsem si novou práci, kde